Makieta - ulica Złotoryjska
Wysłane przez Endi3 
Makieta - ulica Złotoryjska
22 wrz 2015 - 15:26:09
Witam serdecznie. Wraz z grupą seniorów budujemy makietę przedstawiającą fragment ulicy Złotoryjskiej z okresu II wojny, będzie ona przedstawiała przemarsz / przejazd wojsk radzieckich po zdobyciu legnicy w 1945 roku, na zdjęciu zaznaczyłem fragment budynku który będzie stanowił tło terenu i tu pytanie : jaki napisy / nazwy lokali i sklepów znajdowały się na szyldach które zaznaczyłem na fotografii ? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Załączniki:
s1.jpg (160.2 KB)
otwórz | pobierz
Re: Makieta - ulica Złotoryjska
21 pa 2015 - 21:23:12
Ktos pomoże :) ?? Może jakies propozycje ?
Pozdrawiam!
Re: Makieta - ulica Złotoryjska
21 pa 2015 - 21:47:34
Na dalszym planie jest: Paul Ulke (był fryzjerem), później nie wiem, a następnie Theodor Rosenberger (prowadził sklep o nazwie Zur Spinne), ale wątpie czy nazwa sklepu się znajduję obok nazwiska Rosenberger. Jak Państwo zakończycie makiete to proszę pochwalić się nią na forum
Re: Makieta - ulica Złotoryjska
22 pa 2015 - 21:45:46
Bardzo dziękuję, w grudniu planowany finał projektu, zdjęcie podeslę.
Pozdrawiam!
Re: Makieta - ulica Złotoryjska
28 sty 2016 - 09:11:44
Witam w nowym roku i zamieszczam obiecane migawki. Pozdrawiam!
Andrzej
Załączniki:
b2.jpg (120.4 KB)
otwórz | pobierz
b3.jpg (200.7 KB)
otwórz | pobierz
aa3.jpg (132.4 KB)
otwórz | pobierz
Re: Makieta - ulica Złotoryjska
28 sty 2016 - 23:02:12
Witam jeżeli jeszcze aktualne to posiadam widokówke ulicy Złotoryjskiej po stronie banku z widocznymi napisami, zdjecie wysle mmsem , pozdrawiam 601-375-977
Re: Makieta - ulica Złotoryjska
29 sty 2016 - 11:25:41
Dziękuję, makieta jest już ukończona, niestety nie mam fotki z takiej perspektywy która pokazała by całość, ale może uda mi się to nadrobić.
Re: Makieta - ulica Złotoryjska
11 lut 2016 - 09:54:13
Gratuluję i podziwiam - prosząc o więcej zdjęć dokumentujących stan końcowy:)

I jeżeli można prosić o kilka zdań tytułem wyjaśnienia: skąd pomysł na makietę traktującą o zdobyciu Legnicy AD1945 i dlaczego akurat wybór lokalizacji padł na ten odcinek ul. Złotoryjskiej.
Re: Makieta - ulica Złotoryjska
13 lut 2016 - 15:41:31
W związku z kolejnym projektem w Gokis Miłkowice, którego zadaniem była integracja seniorów oraz próba zainteresowania dzieci modelarstwem, rozpoczęliśmy realizację warsztatów – „Historia kontra science fiction”, podczas których działały równolegle dwie grupy : emerytowani kolejarze, którzy zajęli się makietą historyczną oraz młodzież która zajmowała się budową makiet i pojazdów z Gwiezdnych Wojen.
Pierwotnie planowałem wybudowanie charakterystycznych legnickich „kamienic śledziowych”z fragmentem rynku, jednak ostatecznie padło na fragment ULICY z przyległymi budynkami, co usprawiedliwiało umieszczenie na makiecie figur oraz przejeżdżających pojazdów wojskowych na których szczególnie mi zależało. Wybór ulicy Złotoryjskiej jest przypadkowy, to po prostu wynik poszukiwań udokumentowanych fotograficznie miejsc w Legnicy które można było efektownie odtworzyć w skali. Wkrótce podeślę zdjęcia gotowej dioramy.



Pozdrawiam!
Re: Makieta - ulica Złotoryjska
15 lut 2016 - 10:12:59
Dzięki za odpowiedź na moje zapytanie. Ciekawa sprawa.

No właśnie makieta...

Wiele mniejszych, jak i większych miast posiada w swoich "zasobach turystycznych" makiety przedstawiające obszar Starego Miasta - zazwyczaj w średniowiecznym, czy renesansowym "wydaniu". Biorąc pod uwagę skalę zmian legnickiego Starego Miasta - taka makieta jest wręcz pożądana - zarówno w aspektach turystycznych, jak i uświadamiających legnicką społeczność co i kiedy straciła. Materiał bazowy fotograficzny jest dość bogaty i fajnie byłoby tym pomysłem zarazić legnicki Ratusz.
Re: Makieta - ulica Złotoryjska
15 lut 2016 - 22:32:09
Czyli np "płaska" i większa wersja tego co na zdjęciu :)
Załączniki:
DSCF4442.jpg (368.9 KB)
otwórz | pobierz
Re: Makieta - ulica Złotoryjska
16 lut 2016 - 16:19:07
Endi3 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Czyli np "płaska" i większa wersja tego co na
> zdjęciu :)


Większa, uszczegółowiona - do ustalenia pozostaje jaki okres miałaby makieta przedstawiać. XVIII wiek to Legnica otoczona murami miejskimi, ale z nieco skromniejszą zabudową i większymi trudnościami do uzyskania kompletnego materiału ikonograficznego. Przełomy XIX i XX wieku (i lata późniejsze) to większy materiał bazowy, ale... nie tak wyrazisty zarys Starego Miasta, wież, baszt i staromiejskich murów.
Re: Makieta - ulica Złotoryjska
17 lut 2016 - 11:36:04
Poniżej link do galerii :

[www.facebook.com]

Pozdrawiam
Andrzej
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]