Stare dokumenty i wycinki prasowe
Wysłane przez Strzalka 
Stare dokumenty i wycinki prasowe
30 lis 2013 - 07:45:57
Witam.
Zachowalo się wiele starych dokumentów. Umieszczenie ich skanów tutaj da możliwość poznania ich większej rzeszy ludzi. Może ich wiedza umożliwi poznanie faktów których nie znamy
Załączniki:
4.jpg (289.8 KB)
otwórz | pobierz
Re: Stare dokumenty i wycinki prasowe
30 lis 2013 - 07:49:39
Witam
To koejny stary wycinek
Załączniki:
22.jpg (86.6 KB)
otwórz | pobierz
Re: Stare dokumenty i wycinki prasowe
30 lis 2013 - 15:28:47
Wrzucam pieczęć komornika, którą znalazłem na spodzie szuflady stołu. Kolega twierdzi, że tak ostemplowane były meble przez komorników.

Znalazłem drugą szufladę od tego samego stołu co pieczęć na wcześniejszym zdjęciu. I to chyba ta część informacji z której wynika że stół był ostemplowany przez komornika.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-12 18:46 przez janbro.
Załączniki:
Pieczęć-komornika-na-mablu.jpg (1.38 MB)
otwórz | pobierz
Szuflada.jpg (1.77 MB)
otwórz | pobierz
Re: Stare dokumenty i wycinki prasowe
01 gru 2013 - 22:08:47
A nie przypadkiem stempelek tego - Reichsarbeitsdienst (Służba Pracy Rzeszy)?
Re: Stare dokumenty i wycinki prasowe
01 gru 2013 - 23:18:15
Krzys_y chyba ma rację. Napisy "Reichseigentum" (własność Rzeszy) i "R.A.D" świadczą, że mebel, który posiadasz mógł być na wyposażeniu Reichsarbeitsdienstu.
Re: Stare dokumenty i wycinki prasowe
03 gru 2013 - 00:06:06
Macie rację ten mebel, czyli szuflada ze stołu to własność rzeszy a konkretniej Służba Pracy Rzeszy. Kilka lat temu pokazałem to koledze, dla którego historia to jego chleb powszedni i zdawało mi się, że użył sformułowania, że ten stół został prawdopodobnie zarekwirowany. Dlatego skojarzyłem to z komornikiem. A dzisiaj rozmawiając z nim wyszło, że moja pamięć szwankuje. Zresztą zaproponował mi zajrzeć do Wikipedii no i znalazłem [pl.wikipedia.org]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]