Haynauer Straße
Wysłane przez Piotr_KP 
Haynauer Straße
14 kwi 2013 - 18:03:31
Właśnie dzisiejszej nocy zawaliła się ściana budynku, który poniedawnym pożarze został przez właściciela pozostawiony na pastwę losu! Chodzi tu o budynek :
"Budynek dawnego klasztoru OO. Franciszkanów-Bernardynów na karcie pocztowej ze zbioru K.Makowca"
Poniżej link do fotogalerii z miejsca zdarzenia.

[foto.lca.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-14 18:08 przez Piotr_KP.
Re: Haynauer Straße
14 kwi 2013 - 22:41:05
Szedłem wczoraj o 23 koło klasztoru i wszystko było ok. Dziś o 10 widziałem okolicznych "biznesmenów" jak wynosili belki drewniane z gruzowiska.
Róbmy zdjęcia bo budynek zostanie rozebrany...
Anonimowy użytkownik
Re: Haynauer Straße
15 kwi 2013 - 13:53:46
z tego co wiem Warszawa zadecyduje.Inna sprawa,ze budynek jest stracony od dawna,nawet bardzo dawna.Tak ruina może stać wiekami ale nie bez dachu.Pożar,śnieg,deszcz zrobiły swoje.,, Dziś o 10 widziałem okolicznych "biznesmenów" jak wynosili belki drewniane z gruzowiska.'' -Szanowny mój Imienniku! Belki wywieziono zdaje się oficjalnie ponad rok temu.Przyjechała ekipa robotników,załadowali kilka kontenerów potężnymi niespalonymi belami i odjechali.Tak wyglądały działania mające zabezpieczyć budynek.Nikt po pożarze nie wybrał gruzu,nie zabezpieczono dachu nawet jakąś prowizoryczną folią.Budynek nasiąkł,zgrzybiał i jest już ,,pozamiatane'' . Nikt nie wsadzi grubych milionów w odbudowę mocno zniszczonej barokowej konstrukcji.Moim zdaniem rozbiorą go a jeśli Warszawa nie wyda zgody to budynek posypie się sam za jakieś 15-20 lat.Inna sprawa,ze jest to pewna ciekawostka.w ilu miastach Polski w centrum znajduje się taki gigantyczny kompleks ruin począwszy od byłego klasztoru do dawnego szpitala?
Myślę,ze powinni się tym pochwalić w jakimś rankingu.Akurat jeśli chodzi o zmiany architektoniczne 1945-2013 to Legnica ma bardzo silne karty w ręce.I to zaryzykowałbym twierdzeniem na skalę krajową ba nawet środkową Europejską! Rankingu nie wygralibyśmy (i chwała Bogu) ale bylibyśmy wysoko oj wysoko.
Re: Haynauer Straße
15 kwi 2013 - 20:20:09
Nie zdziwię się jak jutro runie druga ściana na przykład północna bo tam jeszcze nie rozmarzło i zmarzlina jeszcze trzyma. Ciekawe czy zaniechanie opieki nad obiektem zabytkowym podchodzi pod paragraf.

Właśnie kolega mi podrzucił kilka zdjęć które zrobił podczas akcji przeszukiwania gruzów przez strażaków.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-15 22:51 przez janbro.
Załączniki:
DSC_5527.jpg (1.52 MB)
otwórz | pobierz
DSC_5518.jpg (1.53 MB)
otwórz | pobierz
DSC_5534.jpg (1.63 MB)
otwórz | pobierz
Re: Haynauer Straße
09 lip 2013 - 22:49:12
Teraz to mają tam powstać mieszkania nawet taka fajna reklama wisi. Z tego co pamiętam to praktycznie zaraz po remoncie zaczęła wychodzić wilgoć ze ścian, a i wynajmujący się wynieśli ( pamiętacie to była chyba pierwsza galeria :) ). a później to wybuchł pożar. Na mój gust to nic z tego nie będzie zostawi się ścianę szczytową ze światkiem, a na wolnym placu coś się postawi :)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]