Gospoda Gambrinus na Starych Piekarach
Wysłane przez Michał 
Gospoda Gambrinus na Starych Piekarach
25 lut 2013 - 15:55:22
Witam!

Mam do forumowiczów pytanie: czy ktokolwiek jest w stanie pomóc w rozszyfrowaniu dokładnej lokalizacji gospody/zajazdu (gasthaus) Gambrinus na Starych Piekarach? Wiadomo mnie jedynie, że mieściła się ona na Starych Piekarach w rejonie dzisiejszego skrzyżowania ulicy Pątnowskiej ze Spokojną i istniała około 1929 roku.

Pytam, ponieważ usiłuję zlokalizować pętlę jednej z legnickich linii autobusowych z tamtych czasów.
Re: Gospoda Gambrinus na Starych Piekarach
27 lut 2013 - 11:35:39
Tylko takie coś znalazłem w necie
Załączniki:
Gambrinus.jpg (48.1 KB)
otwórz | pobierz
Re: Gospoda Gambrinus na Starych Piekarach
03 mar 2013 - 19:47:35
Gospoda była przy drodze do Piekar Wielkich, dzisiaj ul.Spokojna. Idąc od ul. Wrocławskiej mijasz tory,dalej oczyszczalnie ścieków, dochodzisz do cieku wodnego i tu po lewej stronie były zabudowania gospody. Na zdjęciu satelitarnym widzę tam jakieś budynki, ale czy są nowe czy pozostały po gospodzie to nie wiem. Sprawdź i daj znać.

Maciej z Legnicy
Re: Gospoda Gambrinus na Starych Piekarach
06 mar 2013 - 22:13:23
Swego czasu szukałem informacji o Innej gospodzie i nie znalazłem nic konkretnego.
Gasthof zum weissen hirch
Budynek bardzo znajomo wyglądający ale nie byłem w stanie przypisać miejsca. Na stronie hydrala jest inne zdjęcie prawdopodobnie tego samego budynku, niestety dziś ich serwer nie działa wiec nie podam linka
Załączniki:
zdjecie697X1X0.jpg (91.6 KB)
otwórz | pobierz
Re: Gospoda Gambrinus na Starych Piekarach
30 cze 2013 - 22:40:09
[dolny-slask.org.pl]
Tutaj zostało zamieszczone kolejne zdjęcie "białego jelenia"
Re: Gospoda Gambrinus na Starych Piekarach
30 cze 2013 - 22:58:42
Google street view to fajne narzędzie, podczas wirtualnego spaceru szukając zupelnie czegoś innego chyba zmalałem lokalizacje Białego Jelenia - czy sie ze mną zgodzicie ?
[maps.google.pl]
Re: Gospoda Gambrinus na Starych Piekarach
01 lip 2013 - 14:16:16
Masz rację Kwazar

Maciej z Legnicy
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]