Niezidentyfikowane miejsca.
Wysłane przez Kefir 
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
09 kwi 2012 - 22:17:18
duzefoto Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Dzień Dobry
>
> Nie wiem czy ktoś zidentyfikował lokalizacje
> Legnica Herman Dorschel- Papier Grosshandlung ale
> to jest ul parkowa tam gdzie teraz jest salon
> sukien slubnych m.in
>
> Pozdrawiam

Niestety Duzefoto to nie jest budynek przy ul. Parkowej jest między innymi za wysoki.
Pozdrawiam
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
15 kwi 2012 - 15:03:15
Witam serdecznie.

Na jednym z portali znalazłem takie oto zdjęcie / załącznik 1 /, podpisane Saal.
Następna fotka / załącznik 2 /, podpisana Kaserne Badehaus Liegnitz, rozumiem co to jest ale gdzie się znajdowało?

Proszę o pomoc lokalizacji tych obiektów.
Załączniki:
Legnica, Saal - zdjęcie niezidentyfikowane.jpg (291.4 KB)
otwórz | pobierz
Legnica, Badehaus - Koszary.jpg (116.9 KB)
otwórz | pobierz
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
16 kwi 2012 - 08:48:14
Witam.

Konkursowy budynak 14 Kompani 8 Regimentu w Legnicy znajdował się w kompleksie Kaserne Konig Wilhelm I , który zlokalizowany był przy ulicy Szewczenki / Pancerna /, niestety nie zachował się do dnia dzisiejszego.
Załączniki:
Legnica - Koszary Wilhelma I przy u. Szewczenki, dawna Pancerna 1916.jpg (87.2 KB)
otwórz | pobierz
Legnica - Koszary Wilhelma I przy u. Szewczenki, dawna Pancerna 1900-1930.jpg (89.1 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
17 kwi 2012 - 12:05:59
Hi hi taką odpowiedź wysłałem redaktorom dwa tygodnie temu.A propo widzę ze na forum pojawia się coraz więcej zdjęć z hydrala.Ciekawym jak wyglądają prawa autorskie???
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
25 lip 2012 - 22:31:01
witaj stanys.
jeśli zdjęcie zrobiono na dolnym śląsku to pierwsze z nich na 99% przypomina nieczynny kamieniołom bazaltu w mikołajowicach koło legnicy. podobne słupy bazaltowe były kiedyś (obecnie wyeksploatowane) na wilczej górze - złotoryja. innych miejsc z takimi formami geologicznymi na tę skalę w byłym legnickim nie ma.
gajda.
Anonimowy użytkownik
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
27 sie 2012 - 13:30:46
Do mirka:
Wydaje mi się ,że Kaserne Badehaus Liegnitz później zmienił nazwę na Schubertshof.Porównaj zdjęcia,według mnie to ta sama sala.Pozdrawiam!
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
14 pa 2012 - 16:42:53
To zdjęcia faktycznie przedstawia budynek przy skrzyżowaniu Kamiennej i Kartuskiej i nie jeste to ten sam budynek o który chodziło Kefirowi.
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
12 lut 2013 - 20:56:52
... a kto napisal ten artykuł [liegnitz.pl] ? Może autor będzie wiedzial coś więcej o restauracji skoro twierdzi, że mieściła się w nieistniejącej już kamienicy?
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
12 mar 2013 - 18:02:20
- czy gruzowisko pomiedzy jeziorkami to przypadkiem nie Villa Schmidt?,(wystawione na ebay.de) takiej fotki nie widziałem może jakieś informacje
Załączniki:
140[2].jpg (6.4 KB)
otwórz | pobierz
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
13 mar 2013 - 10:26:09
Na Ebay jest zły opis - Vill Schmidt była nad LiepnitzSee koło Oranienburga
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
13 mar 2013 - 12:43:25
Witam legniczanin podam link gdzie więcej bedziesz mógł się dowiedzieć o Lasku Złotoryjskim ,ciekawy artykuł.Pozdrawiam
[www.pzw.org.pl]
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
14 mar 2013 - 22:48:47
Co do zdjęcia, które umieścił na początku wątku Kefir to najbliżej według mnie jest Maciej. Wzródźcie koledzy uwagę na nawierzchnię ulicy nie trzyma poziomu. Według mnie to musi być nad rzeką, bo ulica wybitnie pnie się do góry stawiałbym na Chrobrego lub Jordana.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-14 23:01 przez janbro.
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
15 mar 2013 - 14:32:14
Czerwona Karczma mieściła się Chojnowska skrzyżowanie z Korczaka budynek przyległy do Karczmy stoi do dzisiaj ,mieści się w min na parterze Mr.Job Pozdraweiam



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-15 15:13 przez wazi.
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
15 mar 2013 - 15:05:54
A jak się nazywała po niemiecku?

Maciej z Legnicy
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
15 mar 2013 - 20:16:15
Jak wyglądała Legnica w 1947 r.
[legnica.naszemiasto.pl] zdj�cia powojennej Legnicy,galeria,2204339,id,t,tm,zid.htm

Maciej z Legnicy
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
16 mar 2013 - 18:12:00
Macieju niestety Twój link nie działa, Prawdopodobnie chodziło o którąś z tych galerii [legnica.naszemiasto.pl]
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
17 mar 2013 - 13:34:17
witam wszystkich,ostatnio znalazlem nowe zdjecia i bardzo prosze o potwierdzenie ich podpisow.Zdjecia sciagniete z you tube.Wydaje mi sie ze jedni przedstawia ul.N.M.Panny a drugie to chyba Grodzka,ale nie jestem pewny tych zdjec,jesli ktos ma chec niech zagladnie [www.youtube.com].
Załączniki:
katedra.jpg (423.5 KB)
otwórz | pobierz
kosciól sw.Jana.jpg (430.4 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
17 mar 2013 - 14:30:52
Dobre-stara Legnica w kolorze.Szkoda,ze tak mało.A tutaj trochę nie na temat ale pocztowka zrobi małą aktualizację wiedzy.
Goldener Frieden trzeba dopisac do Roten Hausa.
Załączniki:
p005000161.jpg (290.9 KB)
otwórz | pobierz
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
20 mar 2013 - 14:32:09
Witam
Proszę o przypisanie tego miejsca gdzie znajdowała się "Gospoda pod czarną owcą" Gasthof zum schwarzen Lamm"

Paweł
Załączniki:
liegnitz_gasthof_am_schwarzen_lamm.JPG (546.2 KB)
otwórz | pobierz
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
03 kwi 2013 - 00:13:35
Czy w Legnicy znajdowała sie sala koncertowa? NA Fotopolsce znalazłem najlepszą wersję tej kartki z pozdrowieniami z Liegnitz. Ktos ma jakiś pomysł?
Załączniki:
78569.jpg (225.5 KB)
otwórz | pobierz
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
03 kwi 2013 - 00:40:22
Kwazar
Sala ta znajdowała się w miejscu gdzie dziś jest kino "Ognisko" na Skarbowej
wrzucam foto gdzie trochę wiecej widać gdzie dokladnie znajdował sie Conzerthaus

Skaj`owa pożyczyłem sobie Twoją fotę:]

Pozdrawiam
Paweł
Załączniki:
liegnitz_conzerthaus.jpg (544.8 KB)
otwórz | pobierz
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
03 kwi 2013 - 01:08:26
Dzięki AxelPun, fakt to jest to miejsce. Znalazłem jeszcze jedną rycinę która przedstawia cały ten obiekt. Patrząc z perspektywy tej ryciny widać, że cały pasaż znajdował sie w uliczce w kierunku klasztoru I LO ?! Sądze, że klasztor jest starszy od concerthaus, a klasztoru nie ma na rycinie
Załączniki:
140762.jpg (116.7 KB)
otwórz | pobierz
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
03 kwi 2013 - 01:36:24
Kwazar też się zastanawiam... Niewiem, możliwe że na przestrzeni lat te budynki ulegały przebudowie, ale faktycznie patrząc na widokówkę to jakby nie było widać Klasztoru (I LO) Możliwe że budynek jest pokazany z jakieś innej strony? chociaż patrząc tam gdzie jest powóz konny jest malutka uliczka, dziś tam chyba jest piwiarnia to jakoś cieżko mi jest sobie wyobrazić że tam "zmieścił" się ten cały ciąg Conzerthaus-u

Pozdrawiam
Paweł



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-03 02:01 przez AxelPun.
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
03 kwi 2013 - 09:30:11
Witam.
Jeszcze jedna kartka przedstawiająca wyżej wspomniany obiekt. Pozdrawiam.
Załączniki:
rest022. Legnica - Central-Theater, Restaurant ok. 1900-1905.jpg (186.8 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
03 kwi 2013 - 11:52:29
Niezła zagadka.Porobił się bałagan.Przede wszystkim na rycinie Pana Kwazara widać klasztor.Jest to ostatni obiekt po prawej stronie pocztówki.Wszystkiemu winna jest dziwna perspektywa.Kamienica ze zdjęcia AxelPuna(Cafe Central) to ta sama co kamienica Kwazara z flagą Niemiec z lewej strony.Przy tym moim zdaniem piwiarnia faktycznie mieści się pomiędzy budynkami na których są flagi.Czy przypadkiem nie jest tak, ze Concerthaus to po prostu Kino Ognisko?
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
04 kwi 2013 - 16:42:44
Szukaj ulica Grodzka

Maciej z Legnicy
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
04 kwi 2013 - 16:46:59
CONCERTHAUS - ul. Grodzka
Central-Theater, -kino Ognisko

Maciej z Legnicy
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
04 kwi 2013 - 20:27:43
Witaj Gospoda Pod Czarną Owcą znajdowała się ul. Jaworzyńska róg Szkolnej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-04 20:32 przez emifilu.
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
04 kwi 2013 - 22:23:54
Przejrzałem zdjęcia ulicy Grodzkiej i nie widać na nich zabudowań Concerthaus - Panie Macieju czy mógłby Pan rozwinąć swoją myśl wskazującą lokalizację Concerthaus przy Grodzkiej, bo z tego wnioskuje, że to dwa osobne budynki.

Emifilu - jutro pójdę zobaczyć wskazaną lokalizację :)
Anonimowy użytkownik
Re: Niezidentyfikowane miejsca.
13 kwi 2013 - 20:49:51
Fajny artykuł o sporcie ale z pomyłką:
,, W późniejszym czasie udało się wybudować boisko przy Grünthaler (ul. Okólna), w miejscu gdzie dziś znajdują się warsztaty „samochodówki”' - eeee nie.Boisko znajdowało się obok,Leszczyńska przecięła je na pół.Popatrzcie na plan miasta z 1939 roku.

Ps.No chyba,ze Niemcy wybudowali w tamtym rejonie dwa boiska ale w to wątpię.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]