wojsko w Legnicy
Wysłane przez Hindenburg 
Anonimowy użytkownik
Re: wojsko w Legnicy
07 cze 2013 - 11:24:06
Flaga hitlerowców z Liegnitz.I pomyśleć,ze kiedyś takie śmieci wisiały nad całym miastem.W każdym ważniejszym urzędzie,koszarach,kamienicach,szkołach....

Ps.
Za jedyne 1000 dolarów można było stać się właścicielem tego szkaradztwa.Już nie można bo ktoś flagę kupił.Myślę,ze 98% takich rzeczy zniszczono bezpośrednio po wojnie.Wiadomo dlaczego i myślę,że najzupełniej słusznie.A skoro już jesteśmy przy hitlerowcach

,,Na rogu Grenadierstraße /obecnie ul. Hutników/ i Wörthstraße, po prawej i lewej stronie ulicy orkiestra i grupa oficerów zajęli stanowiska, po czym przy wtórze energicznego marszu „Sedanmarsch”, który był marszem defiladowym regimentu, dowódca jeszcze raz odebrał defiladę'':

[www.youtube.com]

Ładny marsz mieli ci legniccy hitlerowcy. Zupelnie jakbym słyszał Koncert noworoczny z Wiednia.
Załączniki:
paskudztwo.jpg (935.2 KB)
otwórz | pobierz
tfu.jpg (775.3 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: wojsko w Legnicy
07 cze 2013 - 11:47:17
Nie wiem po co się produkuję,skoro jak znam życie ktoś zaraz pousuwa mi posty.Sokratesa też oskarżono niesłusznie i co z tego wyszło dla Aten? Ale miało być o wojsku.

1.Cieżarówka w ,,legnickich '' barwach z 18 dywizji.Opis w tytule.
2.Opis w tytule.Zupełnie nie kojarze tego miejsca w Legnicy.
3.Hitlerowcy podczas wojny przetopili te armaty,podobnie jak kuranty z katedry.A ile zniszczono pomników w krajach okupowanych
dla niemieckiego przemysłu zbrojeniowego...
Załączniki:
Hobby Master German WWII cargo truck, 18th Engineer Battalion, 18th Infantry Division, Lithuania June .jpg (87.2 KB)
otwórz | pobierz
Foto AK Liegnitz Schulterklappe 58. Infanterie-Division.jpg (109.5 KB)
otwórz | pobierz
4796656_1024 (1).jpg (170.8 KB)
otwórz | pobierz
Re: wojsko w Legnicy
07 cze 2013 - 14:35:04
Co do drugiego zdjęcia to na nim jest głogowska jednostka.
ps Kosa więcej wiary. Twój wątek został usunięty ze względu na wymiane zdań z wrześniowym światełkiem i wulgaryzmy z jego strony. Nie widziałem sensu cenzurowania wszystkiego, dlatego postanowiłem usunąć cały wątek.
Anonimowy użytkownik
Re: wojsko w Legnicy
07 cze 2013 - 16:58:00
W sumie szkoda mi tylko mojego pięknego tekstu o legnickich Żydach,gdzie sprostowałem bzdury Daniela Fingera.
Zresztą ci Niemcy zrobili się bardzo nieniemieccy-źle podpisują zdjęcia,słaby poziom merytoryczny popularyzatorów.Nie podoba mi się to.Po co podpisują zdjęcie z Głogowa Liegnitz? Zwariowali chyba od tego dobrobytu.

Paweł wrzucił fajne zdjęcie z lotniska.Internet mówi,ze jednostka 3./JGr Ost stacjonowała w Liegnitz -21.2.44 - 4.11.44

Szukałem kiedyś czy istniał jakiś as lotniczy z Liegnitz. Jest Hans-Günter von Kornatzki(1906-1944),urodził się w Liegnitz ale ma tylko 6 zestrzeleń.Jest Horst Petzschler(ur.1921-2011) z 26 zwycięstami,ale on jedynie przez pewien czas szkolił pilotów na legnickim lotnisku.
Noi i mamy Lothara Linke(1909-1943) ,urodzony w Liegnitz,27 zwycięstw w ponad 100 hitlerowskich misjach. Może ktoś wie coś więcej o ,,legnickich'' asach?
Załączniki:
Hans-Günter von Kornatzki.jpg (12.8 KB)
otwórz | pobierz
Horst Petzschler.jpg (34.7 KB)
otwórz | pobierz
lothar linke.jpg (12.9 KB)
otwórz | pobierz
Re: wojsko w Legnicy
30 wrz 2013 - 15:02:50
Podczas ostatniego pożaru w PWSZ strażacy znależli dokumenty związane z wojskiem: link poniżej

[www.e-legnickie.pl]


oraz skany tych dokumentów : załączniki 1 do 4
Załączniki:
Dokumenty PWSZ -1.JPG (109.3 KB)
otwórz | pobierz
Dokumenty PWSZ -2.JPG (197.2 KB)
otwórz | pobierz
Dokumenty PWSZ -3.JPG (166.8 KB)
otwórz | pobierz
Re: wojsko w Legnicy
30 wrz 2013 - 15:05:07
... i ostatni załącznik - 4

Dokumenty te zostały przekazane uczelni.
Załączniki:
Dokumenty PWSZ -4.JPG (192.7 KB)
otwórz | pobierz
Re: wojsko w Legnicy
30 sty 2015 - 22:24:35
Z tego, co się zachowało to widać, że kiedyś zdjęcie to było oprawione w ramkę i było pod szkłem.
Karton miał wymiary 48-40 cm. Zdjęcie ma 26-20 cm. dobrze, że zdjęcie zachowało się w dobrym stanie.
Dodaję fotkę w całej okazałości tak wyglądałaby gdyby nie zniszczenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-03 18:52 przez janbro.
Załączniki:
Szkoda-ze-tak-zniszczone.jpg (862.7 KB)
otwórz | pobierz
Gren.Reg.-Konig-Wilhelm-1.N.jpg (1.63 MB)
otwórz | pobierz
Zdjęcie portretowe orkiestry Rrg. Gren. 1907..jpg (1001 KB)
otwórz | pobierz
Re: wojsko w Legnicy
02 lut 2015 - 19:06:38
A to znalezione na terenach między Pątnowem a Dobrzejowem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-16 16:07 przez janbro.
Załączniki:
Stalowe kule od kartacza ok 30 mm.jpg (1.31 MB)
otwórz | pobierz
Wymiary-11--26-mm-olów.jpg (1.49 MB)
otwórz | pobierz
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]