stare piekarnie
Wysłane przez piter35 
stare piekarnie
25 lut 2012 - 11:44:13
Witam mam pytanie może ktoś ma jakieś wiadomości na temat przedwojennych piekarni może jakieś stare fotki pozdrawiam
Re: stare piekarnie
25 lut 2012 - 12:58:03
Mam pytanie w tym temacie. Czy ktoś ma informacje lub zdjęcia Liegnitzer Brotfabrik, która mieściła się przy Jaworzyńskiej (gdzieś na terenie dzisiejszego Urzędu Statystycznego i warsztatów Energetyka)
Re: stare piekarnie
11 sty 2013 - 04:00:35
W latach pięćdziesiątych rozebrano piekarnie to był duży obiekt został po niej tylko komin. Mieściła się w podwórku przy ulicy Jagiellońskiej między Żwirki i Wigury a Senatorską. Cegła z niej poszła na Warszawę. W roku pięćdziesiątym można było znaleźć tam suche pieczywo.
Re: stare piekarnie
11 sty 2013 - 21:35:52
Stara piekarnia znajdowala sie w podwórku ulicy Kazimierza Wielkiego - z tego co pamietam to jej zdjęcia można znaleść na stronie Fortyfikacje, obecnie wszystko zostalo wyburzone.
Re: stare piekarnie
05 lut 2013 - 13:26:52
Piekarnie o których ja wiem znajdowały sie na osiedlu Kartuzy.Niestniejąca piekarnia na ul.Dmowskiego zostal po niej placyk ktory stanowi jakoby czesc fundamentow(rozebrano ją od gory i to co zostało wylano betonem)Na pewno u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Kwiatowej dalej róg ulicy Daszyńskiego z Kartuską (czynna) ul Daszyńskiego 23 (czynna) ,Daszynskiego rog z ul.Kościelną,ul,Wroclawska 59(czynna).Byla tez piekarnia przemysłowa(no nie wiem jak ją nazwać GS lub moze pss społem nie pamietam)na ul Kartuskiejniedaleko ul Łakowej.Kartuska tuz za mostem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-06 05:46 przez Kefir.
Załączniki:
placyk nalezący do piekarni.jpg (957.4 KB)
otwórz | pobierz
Re: stare piekarnie
05 lut 2013 - 13:30:55
ul.Kazimierza Wielkiego nastepna Daszyńskiego
Załączniki:
piekarnia na Kazimierza Wielkiego.jpg (792.4 KB)
otwórz | pobierz
daszyńskiego.jpg (671.1 KB)
otwórz | pobierz
Re: stare piekarnie
07 lut 2013 - 11:32:23
Druga piekarnia na Daszynskiego i na Wroclawskiej
Załączniki:
piekarnia na Daszynskiego.jpg (743.6 KB)
otwórz | pobierz
piekarnia na wroclawskiej.jpg (701.9 KB)
otwórz | pobierz
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]