Zegary
Wysłane przez SojaAla 
Zegary
23 lis 2012 - 14:49:54
Witam

Interesują mnie zegary starej Legnicy i dzisiejsze. Wie ktoś może coś o zegarze na budynku starej gazowni przy ulicy Ścinawskiej,
o zegarze na budynku mieszkalnym przy ulicy Kilińskiego ?
Sprawiłby mi ktoś radość udzielając jakiejkolwiek informacji.

Pozdrawiam.
Załączniki:
zbliżenie kilinskiego.jpg (869.9 KB)
otwórz | pobierz
Gazownia zbliżenie.JPG (888.4 KB)
otwórz | pobierz
Re: Zegary
10 gru 2012 - 09:29:16
prosze o informacje ozegarach tych ktorych juz nie ma moze Wasi starsi bliscy cos pamietaja czekam i pozdrawiam z nadzieja
Re: Zegary
21 gru 2012 - 14:07:14
pasjonatom Legnicy szczegolnie tej wczorajszej zycze RADOSNYCH SWIAT i wymarzonego 2013 R. /// AS
Re: Zegary
01 mar 2013 - 20:55:32
Witam drodzy LEGNICZANIE akcja poszukiwania starych zegarow trwa , z kazdej informacji bardzo sie ciesze , ostatnio podziwialam 2 zegary na Technikum Samochodowym / jeden sloneczny , drugi wskazowkowy , tam dostalam inr. ze na ul. Torunskiej na budyku koszarowym jrst zegar , pomaszerowalam i co /jest piekne cacko , odmierza czas , uplywajacy czas . dzisiaj przygladalam sie budynkowi NOT sa jakby slady po dwoch zegarach , moze ktos ma jakas wiedze ? Ja bede kopac , szukac . Na wiezy gazowni sa 2 zegary , piekne , ale martwe . My LEGNICZANIE nawet nie znamy ich historii , kiedy i jakim obywatelom odmierzaly czas ? czy my nie mozemy ich ozywic , moze wtedy docenimy tan czas uplywajacy , ten cenny czas , nieraz tak przetrwoniony . Wiosna stoi za progiem , moze cos zrobimy dla swojego miasta , moze chociaz posprzatamy zeby Legnica nie zazielenila sie na smieciach . Moze cos przy okazji odkryjemy , znajdziemy ,poznamy jakas historie . czekam na inf. o zegarach . AS
Re: Zegary
04 mar 2013 - 08:40:04
Czy ktoś zauważył, że na froncie pomiędzy wierzami kościoła NMP pozostał po zegarze cyferblat?
Re: Zegary
10 mar 2013 - 21:33:30
o kosciele N.M.P. wiem , bo wszystkie koscioly sa juz opracowane , cieszymy sie z nowych np. na kosciele sw. Anny i Joachima , mysle ,ze na Piekarach na dwoch kosciolach pojawia sie zegary . Moze juz niedlugo dostaniemy do rak album " legnica - zegary wczoraj i dzis " . dziekuje za kazdy sygnal i prosze o jeszcze . pozdrawiam AS
Re: Zegary
07 kwi 2013 - 19:33:36
Pani Alu muszę sprostować mój wpis wcześniejszy, co do zegara na gazowni będąc dzisiaj zrobiłem specjalnie zdjęcia zegara by się mu lepiej przyjrzeć no i jednoznacznie to są cyferblaty zegarowe. Co prawda poodpadały już z nich częściowo cyfry, ale co się rzuca w oczy toto, że liczby rzymskie różnią się od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni chodzi mi o czwórkę. A tak przy okazji kilka miesięcy temu miałem przyjemność być na tej wierzy niema tam najmniejszych śladów po mechanizmie zegarowym tak, że trudno powiedzieć czy był to zegar mechaniczny czy elektryczny. Bardziej bym się skłaniał do elektrycznego, bo po mechanicznym musiałoby coś zostać.
Załączniki:
Wierza-wodna-gazowni.jpg (1.72 MB)
otwórz | pobierz
Zegar na wierzy wodnej gazowni od południowej strony.jpg (1.87 MB)
otwórz | pobierz
Zegar-na-wierzy-wodnej-gazowni-od-południowej-strony.jpg (1.86 MB)
otwórz | pobierz
Re: Zegary
24 sie 2013 - 16:24:18
ta strona zostala w tyle , przyjela sie : ,, zegary mojej i przodkow Legnicy " , po wakacjach ruszamy do pracy i dalej szukamy i zarazamy miloscia do Legnicy obojetnych legniczan AS
Re: Zegary
13 cze 2014 - 14:40:26
Witam. Pracuję w Zespole Placówek Specjalnych i u nas przy ul. Rycerskiej jest świerzo wyremontowany zegar (działający). Po bokach budynku także były miejsca na zegary - nie zwróciłem uwago czy nadal są czy nie.
Re: Zegary
13 cze 2014 - 16:26:58
Sir morgot Proszę przesłać zdjecia tych miejsc po zegarach
Re: Zegary
15 cze 2014 - 16:14:10
Co znaczy "świerzo"?

Maciej z Legnicy
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]