Sprzątanie cmentarza żydowskiego
Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik
Sprzątanie cmentarza żydowskiego
24 kwi 2013 - 20:31:49
Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek. Mój nos podpowiada że będzie się działo,oj działo...

1.Doszedłem do wniosku,ze w Legnicy nawet najbardziej szlachetna inicjatywa zostanie zbrukana przez bandę radykalistów-kretynów.
Polecam poczytać komentarze:
[fakty.lca.pl]

Fascynujący spektakl nienawiści połączonej z głupotą.Dostają Żydzi,Kościół Katolicki-klasyka polskich ,dyskusji''

2.Nie jestem żadnym znawcą kultury żydowskiej.Czy nie jest jednak tak,ze mężczyźni muszą mieć obowiązkowo nakrycie głowy?Przy tym na cmentarzu żydowskim dość mocno zauważyłem ścieranie się strefy sacrum i profanum.Nieśmiertelnej duszy i doczesnego ciała.Wydaje mi się,ze teren żydowskiego cmentarza nie jest odpowiednim miejscem na kręcenie ,,KOWALSKI & SCHMIDT'' a przynajmniej nie w takiej formie!
,, zwracamy uwagę na konieczność nakrycia głowy''-czy autor zastosował się do własnych słów? Skoro przedwojenni Żydzi cenili sobie prywatność (mieli własny cmentarz) może warto byłoby to uszanować i dostosować się do ICH zasad? Wydaje się to tym bardziej zasadne,ze w Legnicy brak zrozumienia przeszłości z reguły kończył się tragicznie.

3.Dość krytyki.Inicjatywa bez wątpienia jest wspaniała.Doskonale znana i praktykowana innych miastach polskich.Czy przyniesie plon-czas pokaże...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]