Pomyłka na portalu
Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik
Pomyłka na portalu
02 cze 2012 - 20:44:32
Pomyłka na portalu-pod wątkiem Weist Fritz jest zdjęcie legnickiego domku mleczarskiego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-02 23:41 przez Hindenburg.
Re: Pomyłka na portalu
03 cze 2012 - 10:57:01
Wizerunek karty pocztowej z domem mlecznym jest dodany do dwóch kategorii, do mleczarni oraz do drukarni F.Weista, który wydał ta pocztówkę
Anonimowy użytkownik
Re: Pomyłka na portalu
04 maj 2013 - 20:55:08
Chyba coś nie gra z Panem Philippsohn:
,,przy Goldberger Straße 25 (ul. Złotoryjska), po zmianach numeracji pod nr 25'' - bez sensu.Na zetonie jest Złotoryjska 27 i chyba tutaj leży rozwiązanie.
Re: Pomyłka na portalu
05 maj 2013 - 08:38:19
Kosa to musiała być kosmetycza zmiana. Ksiązki adresowe z 1899 i 1905 r. podają numer 25, natomiast ksiązka z 1914 podaje 27. Więc żeton pochodzi z połowy dugiego dziesięciolecia XX w. Ponieważ w książce z 1919 r. Philippsohn jest juz pod nr 12.
Anonimowy użytkownik
Re: Pomyłka na portalu
05 maj 2013 - 12:06:16
No to wszystko jasne.Te zmiany numeracji są dla mnie mocno irytujące. Ciężko odróżnić czy zakład przeniesiono czy tylko zmieniono numer.Nie wiem czy zagadka na Facebooku także nie łapię się do pomyłek.
,,Następna zagadka także nie powinna sprawić Wam kłopotów. Fotografia przedstawia jeden z nieistniejących już placów w naszym mieście. Który? ''-mi sprawia.Przede wszystkim nie widzę żadnego placu na tym zdjęciu.Widzę natomiast skrzyżowanie Piastowskiej z Zwirki i Wigury.Ten pasek zieleni po prawej moim zdaniem wcale nie jest kawałkiem placu Komuny paryskiej czy tam Hedwigs Platz.
A moze się mylę? Na pewno Pan Juniszewski zna odpowiedź.
Re: Pomyłka na portalu
05 maj 2013 - 12:26:07
Plac zaczynał się od tej strony na wysokości ulicy Brukowej, której wylot widzimy po prawej stronie. Widoczna po prawej stronie lampa stoi już na Hedwigs Platz. Podobnie po lewej stronie - sklep Otto Kirscha przynależy do placu, podczas gdy Maschinenhaus do ulicy ówczesnej Herzog Henrich (księcia Henryka), a dzisiejszej Piastowskiej. Plac Komuny Paryskiej zajmował część Hedwigs Platz. Pozdrawiam

Maciej z Legnicy
Anonimowy użytkownik
Re: Pomyłka na portalu
05 maj 2013 - 13:36:23
Dziękuję za odpowiedź.Tutaj ,,czysty'' plac,obecnie nieistniejący. Chyba najwłaściwiej zdjecie z zagadki należałby nazwać fragmentem placu.Plac wydaje mi się zbyt szumną nazwą jak dla takiego małego kawałka.Pozdrawiam!
Załączniki:
plac.jpg (114.9 KB)
otwórz | pobierz
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]