Przedwojennej Legnicy już nie ma. Tu odbudowujemy ją wirtualnie. Chodzimy jej ulicami, poznajemy ludzi, ich codzienność, pracę i pasje. Bez polityki, bez uprzedzeń. Z miłości do miasta.

 
   
 
   


Szukaj w serwisie
Sprawdź nazwę ulicy
 
 


Fundacja Historyczna Liegnitz.pl

o Fundacji

Kategorie

Historia miasta
Katalog firm
Miejsca
Legniczanie
Galeria
Źródła

Nasz serwis

geneza regulamin pliki cookie (nowe zasady) mapa serwisu kontakt
« strona główna

Aktualności na forum

18.11.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Całą serię zdjęć legnickiego cmentarza wykonaną przez Krafta znajdziemy pod...

17.11.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Henry Kraft to mało znana nam postać naszego miasta. Człowiek wykształcony...

18.10.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Przykładowy grób na cmentarzu leśnym .Nasadzenia komunalne. Główny ogrodnik...

Zaloguj się do forum:

login:
hasło:

lub załóż konto


Nasi przyjaciele

 

Café Alto

Kawiarnia i cukiernia Café Alto należała do Alfreda Thomczyka. Znajdowała się ona na parterze budynku na rogu obecnych ulic Chojnowskiej i Dziennikarskiej, pod adresem Wallstraße 9 (na początku lat 30. XX w.), a następnie nr 11 (pod koniec lat 30. XX w.). W okresie międzywojennym budowlę, w której mieściła się kawiarnia nazywano Elfmannbau, od nazwiska właściciela Richarda Elfmanna. Elfmann, posiadający Central-Theater przy placu Klasztornym oraz Walhalla-Theater przy ul. Chojnowskiej w 1929 r. rozpoczął budowę dzieła swojego życia. Był nim pięciokondygnacyjny budynek z płaskim dachem i charakterystycznym okrągłym wykuszem narożnego ryzalitu, pod którym mieściła się Café Alto. Prace budowlane zakończono w 1931 roku. Niestety już bez udziału właściciela. Elfmann zmarł 21 grudnia 1930 roku w wieku 61 lat.

Kawiarnia i cukiernia Café Alto mieszcząca się na rogu obecnych ulic Chojnowskiej i Dziennikarskiej. Karta pocztowa z 1937 r. ze zbioru Z.Grosickiego
« poprzedni następny »
 
   
   
   

 

   
  decor handcrafted by egocentryk.org  
   


    Serwis:     « strona główna    geneza     regulamin     pliki cookie (nowe zasady)     mapa serwisu     kontakt         |      Fundacja:     « strona główna    o Fundacji         |     flag DE

© Fundacja Historyczna Liegnitz.pl, 2011-2014. Wszelkie prawa autorskie zarówno do serwisu, jak i prezentowanych materiałów są zastrzeżone.