Przedwojennej Legnicy już nie ma. Tu odbudowujemy ją wirtualnie. Chodzimy jej ulicami, poznajemy ludzi, ich codzienność, pracę i pasje. Bez polityki, bez uprzedzeń. Z miłości do miasta.

 
   
 
   


Szukaj w serwisie
Sprawdź nazwę ulicy
 
 


Fundacja Historyczna Liegnitz.pl

o Fundacji

Kategorie

Historia miasta
Katalog firm
Miejsca
Legniczanie
Galeria
Źródła

Nasz serwis

geneza regulamin pliki cookie (nowe zasady) mapa serwisu kontakt
« strona główna

Aktualności na forum

04.07.2021, Maciej z Legnicy:
Re: nieistniejący stadion przy...
Istniał już przed wojną. Polecam mapę ze strony: ...

30.06.2021, felicjusz:
nieistniejący stadion przy...
Cześć Czy może ma ktoś jakieś zdjęcia nieistniejącego już stadionu przy...

27.09.2020, Santino:
Re: Opel i cmentarz
A ja w bliskich okolicach znalazłem oto ten znaczek Opla : Jak sprawdziłem...

Zaloguj się do forum:

login:
hasło:

lub załóż konto


Nasi przyjaciele

 

Klubowa (Raupachstraße)

Klubowa to dziś pieszy łącznik ulic: Złotoryjskiej i gen.Władysława Andersa. Wytyczona jako ulica w 1877 r. Została zabudowana do wysokości ulicy St. Okrzei. Odcinek miedzy ulicami: Złotoryjska i St. Okrzei pozostał nie dokończony - w stanie szczątkowym jako ciąg pieszy.
12 czerwca 1970 r. ten odcinek otrzymał nazwę ul. Klubowa. Nazwa nawiązuje do terenu leżącego popołudniowej stronie traktu, który został przekazany w 1968 r. (po przejęciu od PGWAR) Hucie Miedzi na Klub Zakładowy. Na terenie tym znajduje się willa powstała w latach 80. XIX w., na zapleczu której mieściły się korty tenisowe. Była to jedna z dwóch tzw. „płoszczadek”, na które można było sobie załatwić pozwolenie gry. Po przejęciu przez Hutę korty zostały zalane asfaltem i zmienione na boisko do piłki ręcznej i koszykówki, a w latach następnych na pole ćwiczebne dla kursantów „Nauki Jazdy”. Dziś teren zabudowany przez przychodnie lekarską. 

Ulica (trakt) Klubowa ma długość 98,7 m.

« poprzedni następny »
 
   
   
   

 

   
  decor handcrafted by egocentryk.org  
   


    Serwis:     « strona główna    geneza     regulamin     pliki cookie (nowe zasady)     mapa serwisu     kontakt         |      Fundacja:     « strona główna    o Fundacji         |     flag DE

© Fundacja Historyczna Liegnitz.pl, 2011-2014. Wszelkie prawa autorskie zarówno do serwisu, jak i prezentowanych materiałów są zastrzeżone.