Przedwojennej Legnicy już nie ma. Tu odbudowujemy ją wirtualnie. Chodzimy jej ulicami, poznajemy ludzi, ich codzienność, pracę i pasje. Bez polityki, bez uprzedzeń. Z miłości do miasta.

 
   
 
   


Szukaj w serwisie
Sprawdź nazwę ulicy
 
 


Fundacja Historyczna Liegnitz.pl

o Fundacji

Kategorie

Historia miasta
Katalog firm
Miejsca
Legniczanie
Galeria
Źródła

Nasz serwis

geneza regulamin pliki cookie (nowe zasady) mapa serwisu kontakt
« strona główna

Aktualności na forum

18.11.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Całą serię zdjęć legnickiego cmentarza wykonaną przez Krafta znajdziemy pod...

17.11.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Henry Kraft to mało znana nam postać naszego miasta. Człowiek wykształcony...

18.10.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Przykładowy grób na cmentarzu leśnym .Nasadzenia komunalne. Główny ogrodnik...

Zaloguj się do forum:

login:
hasło:

lub załóż konto


Nasi przyjaciele

 

Zum Storch

Gospoda „Zum Storch” (Pod Bocianem) działała na paterze budynku, który znajduję się na rogu ulic Złotoryjskiej i Sejmowej. Obecnie mieści się tam siedziba Deutsche Bank. Kamienica została wybudowana pod koniec XIX w. Gospodę Zum Stroch mieszczącą się pod adresem N.Goldbergerstraße 13 (ul. Złotoryjska) prowadził wtedy restaurator German Flaig. Na początku XX w. zmienił się właściciel i nazwa gospody. Oswald Reiche prowadził już wtedy Weißenburger Hof. Jeszcze przed wybuchem pierwszej wojny światowej Alfred Otto kierował w tym miejscu gospodą pod nazwą Lichtenhainer Kruch. W latach 20 XX w. miejsce zatraciło swój restauracyjny charakter.

Budynek narożny na ul. Złotoryjskiej i Sejmowej. Na przełomie XIX i XX w. mieściła się w nim gosdpoda Pod Bocianem (Zum Storch). Karta pocztowa z 1899 r. ze zbioru Z.Grosickiego
« poprzedni następny »
 
   
   
   

 

   
  decor handcrafted by egocentryk.org  
   


    Serwis:     « strona główna    geneza     regulamin     pliki cookie (nowe zasady)     mapa serwisu     kontakt         |      Fundacja:     « strona główna    o Fundacji         |     flag DE

© Fundacja Historyczna Liegnitz.pl, 2011-2014. Wszelkie prawa autorskie zarówno do serwisu, jak i prezentowanych materiałów są zastrzeżone.