Stacje benzynowe
Wysłane przez Nachfolger 
Stacje benzynowe
06 maj 2014 - 22:32:37
Kto pamięta nieistniejące już stacje benzynowe? Na przykład na rogu Wrocławskiej i Moniuszki (jest tam teraz zakład Leonardo), czy obok dworca PKS (budują tam teraz Biedronkę). Te istniały jeszcze na początku lat osiemdziesiątych. Jeszcze jedna była przy Jaworzyńskiej (obok PZU Życie). Wiem, że były jeszcze inne. Gdzie?...
Re: Stacje benzynowe
07 maj 2014 - 21:33:24
Pamiętam stację na ul. Mickiewicza przy samochodówce.
Re: Stacje benzynowe
07 maj 2014 - 22:17:21
Będąc małym chłopcem niekiedy z kolegami zaglądaliśmy do coś jakby płytkiej studzienki w której spod ziemi wystawała rura o dosyć dużej średnicy i obok mniejsza. Zamknięte była większa nakręconą zaślepką, mniejsza zaworem Po ich otwarciu, wąchaliśmy ulatniający się z tych rur zapach benzyny. Był zupełnie inny od dzisiejszego zapachu. Bo dzisiaj benzyna jest inna. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że była tam stacja paliw funkcjonująca przed 1945 rokiem, gdyż w podwórzu posesji były stare poniemieckie garaże (później jakieś warsztaty samochodowe i potem garaże MO). To ul Poselska nr chyba 4. Ja od 1953 roku mieszkałem na Złotoryjskiej 122 i stąd moja wiedza.
Re: Stacje benzynowe
07 maj 2014 - 22:37:32
Dodam jezcze, że były stacje paliw: na ul Masarskiej w hurtowni CPN, przy zakładzie enrgetycznym na Wałbrzyskiej.Można wyliczać więcej uwzględniając te o ograniczonym dostępie(zakładowe) np. STW na Klonowej, w jednstce wojskowej na Al. Rzeczypospolitej, kolumny transportu sanitarnego na Cmentrnej, na ul. ul Niklowej, Koskowieckiej i pewnie też w jednostkach wojskowych A.R. tylko należało by poszukać.
Re: Stacje benzynowe
07 maj 2014 - 23:02:32
Naprzeciwko szkoły podstawowej na ul.Jaworzyńskiej.Słyszałem,że mieściły się tam warsztaty i salon"opla".Według mnie,to jeden z nielicznych,aczkolwiek częściowo zachowanych obiektów tego rodzaju w mieście
Re: Stacje benzynowe
13 maj 2014 - 23:57:18
[www.landkartenarchiv.de]

Na tej mapie zostały oznaczone wszystkie tankstelle w liegnitz
Re: Stacje benzynowe
14 maj 2014 - 18:40:48
KWAZAR na tej mapie są tylko stacje SHELL`a a były jeszcze DAPOLIN-a, Esso, Aral i inne. Wydawca tej automapy pokazał tylko stacje firmy SHELL. Trzeba poszukać więcej tych map z innych firm.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-14 22:29 przez AxelPun.
Re: Stacje benzynowe
16 maj 2014 - 22:47:58
[www.liegnitz.pl]

Po lewej na słupie jest szyld z napisem "BENZIN" prawdopodobnie znajdowała sie tam stacja bezncynowa
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]