zegary mojej i przodkow Legnicy
Wysłane przez SojaAla 
Re: zegary mojej i przodkow Legnicy
31 gru 2013 - 00:12:17
Jak dobrze kojarzę to była Legnicka parowozownia? Widać miejsce na zegar ciekawe, kiedy go zdemontowano muszę przepytać sąsiada.

A jednak to nie miejsce po zegarze. Sąsiad który pracuje w warsztatach kolejowych twierdzi że ten otwór okrągły to otwór wentylacyjny.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-16 21:23 przez janbro.
Załączniki:
Wszystko-wskazuje-że-był-tu-zegar.jpg (831.7 KB)
otwórz | pobierz
Re: zegary mojej i przodkow Legnicy
10 sty 2014 - 00:23:04
Specjalnie nie piszę gdzie jest ten zegar, bo ja go znalazłem przez przypadek to nie mogłem uwierzyć, że go przegapiliśmy. Nawiasem mówiąc jest tam jeszcze jeden niestety nie miałem czasu go sfotografować. Zostawiam go dla was.
Załączniki:
PICT0241.jpg (1.26 MB)
otwórz | pobierz
Re: zegary mojej i przodkow Legnicy
10 sty 2014 - 01:16:25
janbro:
Najciemniej pod latarnią:}

I drugi zegar



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-10 01:23 przez AxelPun.
Załączniki:
zegar_II_LO_glowne_wejscie.jpg (417.7 KB)
otwórz | pobierz
Re: zegary mojej i przodkow Legnicy
10 sty 2014 - 11:03:53
Widzę, że nie tylko ja lubię sobie czasem posiedzieć dłużej. AxselPum trochę się na grzebał w swoim archiwum by znaleźć drugi zegar. Dzisiaj dorzucam ujęcie drugiego zegara kościoła Mariackiego i pełny plan na II LO z tego samego ujęcia. Właściwie nikt się nie skupił na tym, że zegar na kościele mariackim ma drugą tarczę. Ja dopiero będąc w wieżowcu na wrocławskiej zauważyłem zegar na II LO i uświadomiłem sobie obecność drugiej tarczy na zegarze kościoła Mariackiego. Wrzucam też widok z tego samego ujęcia na miasto piękna nie.
Załączniki:
PICT0258.jpg (1.87 MB)
otwórz | pobierz
PICT0264.jpg (1.71 MB)
otwórz | pobierz
PICT0243.jpg (1.53 MB)
otwórz | pobierz
Re: zegary mojej i przodkow Legnicy
17 sty 2014 - 22:59:55
witam , bardzo zaniedbuje --zegarowe- sprawy , ale nieraz plany trzeba korygowac , zycie , to zycie . Restauraca , czy to oberza na ul. Wroclawskiej / naprzeciw dawnej zajezdni tramwajowej/ na scianie od parkingu umiescila zegar , ucieszyl mnie , bo ladnie sie tam wpisal . na dniach udokumentuje go . Zegary kolejowe mam w komlecie / tak mysle/ . Zbieram sie juz do skladania , najwyzszy czas ,przy okazji zainteresowalam sie sloecznymi , najstarszymi w Anglii. Cudenka architektoniczne , rzezbiarskie ..... moze ktos , kiedys i u nas postawi darmowe czasoodmierzacze . dziekuje za wszelkie informace , za pomoc , za kazdy wpis .....AS
Re: zegary mojej i przodkow Legnicy
22 sty 2014 - 13:18:09
Będąc wczoraj w hucie zrobiłem zdjęcie zegara. Niestety te zegary dla mnie nie mają duszy.
Załączniki:
Zegar-na-budynku-dyrekcji-huty.jpg (554.9 KB)
otwórz | pobierz
Re: zegary mojej i przodkow Legnicy
17 lip 2014 - 21:30:58
A o to przykład współczesnej miłości do zegarów.
Załączniki:
Orzechowa-35-i-współczesny-zegar.jpg (741.4 KB)
otwórz | pobierz
Re: zegary mojej i przodkow Legnicy
21 lip 2014 - 01:14:29
Ostatnio korzystając z letniej aury i sezonu urlopowemu postanowiłem dorzucić kolejny zegar niestety już nie istniejący.
Zegar znajdował się przy basenach kąpielowych w głównej kopule nad wejściem do obiektu przy ul. Stromej 3A dawniej Kąpielisko południowe (Südbad) zwane też Kąpieliskiem na Błoniach (Hägerwiesenbad), które powstało w latach 1922-24 na południe od Łąki Bergera.
Zapytałem się Kierownika obiektu to wspomniał że podczas ostatniego remontu fasad budynku zegar po prostu...zlikwidowano! eh szkoda służył legniczanom korzystającym z obiektu.
Załączniki:
südbad_liegnitz.jpg (106.7 KB)
otwórz | pobierz
Re: zegary mojej i przodkow Legnicy
16 wrz 2014 - 21:33:49
Patrzcie jak łatwo przegapić zegar na tok znanym budynku i to w miejscu gdzie często się przemieszczamy.
Załączniki:
Archiwum w legnicy.jpg (41 KB)
otwórz | pobierz
Re: zegary mojej i przodkow Legnicy
16 wrz 2014 - 21:36:49
Koschwitzer schule, myślałem że został juz umieszczony
Re: zegary mojej i przodkow Legnicy
27 maj 2015 - 12:28:44
Udało mi się ostatnio zrobić kilka fotek w kościele mariackim, więc postanowiłem je pokazać.
Dorzucam też link do kościoła wykonany w 3D:
<iframe src="[3dwarehouse.sketchup.com]; frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" width="400" height="300" allowfullscreen></iframe>
Załączniki:
PICT0354.jpg (1.99 MB)
otwórz | pobierz
Resztki mechanizmu zegara kościół Mariacki.jpg (1.84 MB)
otwórz | pobierz
Koło napędowe dzwigu.jpg (1.86 MB)
otwórz | pobierz
Re: zegary mojej i przodkow Legnicy
05 lis 2015 - 10:29:18
A tu zegar z placu Wilsona - z Liegnitz.pl oczywiście.
Załączniki:
lm%200646%20a[1].jpg (101.5 KB)
otwórz | pobierz
Re: zegary mojej i przodkow Legnicy
12 sty 2018 - 20:06:20
Zdjęcia mechanizmu zegara zrobiłem 1 czerwca 2015 r. nie publikowałem ich na forum bo zakładałem że zostaną wykorzystane w albumie który się właśnie ukazał. ,,Śladami Legnickich zegarów"
Załączniki:
PICT0489@.jpg (1.91 MB)
otwórz | pobierz
1 Zegar św.Trójcy.jpg (1.7 MB)
otwórz | pobierz
7 Zegar św.Trójcy.jpg (1.79 MB)
otwórz | pobierz
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]