Moja własna Liegnitz
Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
24 lis 2012 - 12:34:32
1.Ledwo widoczna gwiazda Dawida na ścianie.Cytuje z pamieci słowa handlarza staroci-Miałem kiedyś ładną legnicką rzecz-spis członków loży legnickiej,prawie sami Zydzi.Poszła za ładne pieniadze.
2.Loza obecnie biblioteka
Załączniki:
54.JPG (450.3 KB)
otwórz | pobierz
55.JPG (534.5 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
24 lis 2012 - 12:36:40
1,2,3.Piękny modernizm.
Załączniki:
56.JPG (465.7 KB)
otwórz | pobierz
57.JPG (426.4 KB)
otwórz | pobierz
58.JPG (461.5 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
24 lis 2012 - 12:48:10
1.Ciekawe dla kogo ta budowla? Nie lepiej byłoby wznieść jakis zakład pracy?
2.Było nie było barok robi wrazenie-kościół sw.Jana
3.Stara ta Legnica,stara.
I to na tyle dzisiaj
Załączniki:
59.JPG (383.2 KB)
otwórz | pobierz
60.JPG (371.4 KB)
otwórz | pobierz
61.JPG (407.1 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
24 lis 2012 - 13:53:38
I znowu zapomniałem o ściezce dzwiękowej.Na szczescie przypomniałem sobie o istnieniu tego kawałka:
[www.youtube.com]

Albo jeden z najlepszych soundtracków w historii kina moim skromnym zdaniem:
[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

Vangelis w tym filmie to czysta mistyka,przenoszacą duszę do wyzszego poziomu.Wiem,wiem to nie muzyka.pl ale nie samym Liegnitz zyje człowiek.
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
25 lis 2012 - 21:17:09
Dzisiaj niestety nie bedzie zbyt wiele.Zacznijmy oczywiscie od muzyki:
[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

1.Kto i kiedy to wyremontuje?
2.Plesn i grzyby bez litosci atakują stare kamienice....
Załączniki:
1.JPG (386.7 KB)
otwórz | pobierz
2.JPG (542.3 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
25 lis 2012 - 21:20:05
1.Lubię przemysłową Legnicę
2.Brama wjazdowa do fabryki
3.Na kominie napis-wzniesiono w 1888
Załączniki:
3.JPG (539.4 KB)
otwórz | pobierz
4.JPG (251.4 KB)
otwórz | pobierz
5.JPG (316.7 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
25 lis 2012 - 21:23:13
1.Pusta hal
2.Pusta niszczejące hala
3.Rewolucja gopodarcza w Liegnitz i jej slady
Załączniki:
6.JPG (531.6 KB)
otwórz | pobierz
7.JPG (411.8 KB)
otwórz | pobierz
8.JPG (391.3 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
25 lis 2012 - 21:28:30
1.Kamienica bodajze z najładniejszą bramą w Legnicy popada w ruinę.
2.Dzięki wieżyczkom ta dzielnica ma w sobie coś bajkowego.
Załączniki:
9.JPG (484.1 KB)
otwórz | pobierz
10.JPG (420.6 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
25 lis 2012 - 21:30:14
1.2.3.Potrzebny komentarz?
Załączniki:
11.JPG (620.1 KB)
otwórz | pobierz
12.JPG (461 KB)
otwórz | pobierz
13.JPG (565.4 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
25 lis 2012 - 21:44:09
Czy to XIX wiek? A moze rok 1945? Nie to wczorajsze zdjęcia.
Załączniki:
14.JPG (512.2 KB)
otwórz | pobierz
15.JPG (416.9 KB)
otwórz | pobierz
16.JPG (523.2 KB)
otwórz | pobierz
Re: Moja własna Liegnitz
27 lis 2012 - 18:01:50
Cześć Kosa!! miałeś wgląd w te mapy gdzie dokładnie była ta Siegeshöhe - restauracja
Tak ogólnikowo napisane wylot ul.Złotoryjskiej 27 - czy naprzeciw byłych koszar,a może przedłużenie Aleji Zwycięstwa ,a być może jeszcze dalej w kierunku Legmetu bo tam wyżej,mnie to bardzo interesuje .
Re: Moja własna Liegnitz
27 lis 2012 - 21:26:03
Re. porcelanka

Panie Ludwiku, może ta mapka P. pomoże, pozdrawiam.
Załączniki:
sieg051. Legnica - Liegnitz, Siegeshohe.jpg (1.2 MB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
27 lis 2012 - 21:52:50
Wywołany do tablicy odpowiadam: według mapy z 1917 bodajze wynika ze restauracja ta miescila sie tu gdzie dzis rozpoczyna sie ceglana,na mapie sa w tym miejscu dwa zabudowania.Budynki stały po tej samej stronie co szpital.Pozdrawiam!

PS.Nie wiem czy nie jest juz pozamiatane.Wydaje mi się,ze jeden z tych budynkow stał tam gdzie teraz na poczatku ceglanej jest zwirowy plac.Ale zawsze zostaje drugi budynek...
Re: Moja własna Liegnitz
28 lis 2012 - 06:06:04
Z planu tak by wynikało reasumując tam gdzie była knajpa było też zaplecze teren na pewno większy od dzisiejszego placu ,byłem tam niedawno sama okolica przystanku ,wiadomo budowa przed wojna szpitala w okolicy ,a kiedy właściwie knajpa przestała istnieć ?-koniecznie musimy tam wyskoczć kiedyś razem.
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
30 lis 2012 - 12:17:04
Było nie było ponad 100 postów zmusza do refleksji.Czasami przeglądam ten wątek i zastanawiam się czy to naprawde ja wypisałem takie bzdury.Fajna zabawa z tym Liegnitz.pl.Jedni dostali szału o jakies prawa autorskie,drudzy zarzucają proniemieckie sympatie,a kolejni nawołują do zajęcia się raczej terazniejszością niż przyszłoscią,a pewna partia(do ktorej zaliczam swoją osobę) proponuje przemieszanie historii z chwilą obecną i ratowaniem tego co mozna jeszcze uratować.Zaiste przypomina mi to pewne oblęzenie Jerozolimy w której oblezeni Zydzi podzieleni byli na trzy frakcje i oprocz walki z rzymianami zajęci byli takze wzajemnym wyrzynianiem się-sic! .Ale wracajac prawie stustysieczne miasto doczekało się wspaniałego portalu.Super! Ile ludzi robi coś na forum? 10,20,30? Jaki to odsetek ilosci miasta? Nie podoba mi się to zaprawdę,nie podoba.Jakiś lew lezący pod smietnikiem to kropla w kielichu legnickiego absurdu.KROPLA! nie więcej.Nie wiem czemu ale wydaje mi się,ze w wiekszosci remontow legnickich zabytkow kryją się jakieś przekręty a zamek to juz kosmiczne jaja.Wsadzono tam tyle pieniedzy ile wynosi chyba budzet jakiegos afrykanskiego panstewka.Wieza nr 1 ,wieza nr 2,iluminacja,znowu wieza nr 1,iluminacja iluminacji, powrot do wiezy nr1 -jakies popierdolony chocholi krąg.A kto za to płaci? Armia Zbawienia? Pięknie odnowiony portal zamku po poł roku juz jest cały zielony od plesni.Chyba ktos odstawił fuszerkę mosci państwo.
Ostatnio obok kosciola sw jana pojawiła sie tablica turystyczna.Czemu tak pozno? Przeciez potencjał turystyczny jest ogromny zarówno Legnicy jak i całego dolnego slaska,a tutaj nikt nie pomysli ,zeby postawic kawałek tablicy z napisami w trzech krajach?
Doczekalismy się w centrum pajaca,obwarzanka oraz studni w postaci pewnego kobiecego narządu.Turystyka-temat tabu.Lapidarium pod gołym niebem-piękna sprawa.Rzezby dostają deszczem,sniegiem-dobrze im tak!Podobno w Niemczech wszystko jest pod dachem,ale my przeciez jestesmy mądrzejsi od Niemców.A najlepsze było,jak złomiarze chcieli ukraść pomnik lwa z parku.Skoro mozna ukrasc czołg-pomnik czemu nie mozna jakiegos lwa? No co jak co ale na brak historyjek w Legnicy narzekac nie mozna.Na lotnisku rzeczy ktorych zaden saper nie dotknałby bez podwyzszonego tetna,były cięte przez brzeszczoty wesołych złomiarzy.Pociski na złom ,bomby lotnicze tez,granaty tez ujdą.Pamietajcie-Legnica z nią zawsze po drodze! A to ze droga jest poniemiecka,dziurawa i czeka się w korku pól zycia-za to wszystko bez wątpienia odpowiadają dywersanci.Na szczescie nasza bohaterska władza walczy z kontrewolucją zachowujac przejezdnosc drog za co wszyscy legniczanie są dozgonnie wdzięczni.
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
04 gru 2012 - 19:25:25
Co się stało z wątkiem ,,praca dziennikarska"? Wniosek o głupotę legnickich mediów jak najbardziej słuszny.Po co straciłem 30 minut z zycia na swoją odpowiedż? Czuję,ze coś idzie nie w tym kierunku.Myslałem,ze forum będzie miejscem swobodnej wymiany poglądów,nawet najbardziej skrajnych.Kazdy ma przeciez święte prawo do własnych poglądów.Bezgraniczny zachwyt niemieckością,historia miasta wyrwana z kontekstu historycznego,pokazanie rozwoju Liegnitz bez pokazania przyczyn,równanie cierpień narodu niemieckiego z polskim podczas wojny -temu wszystkiemu powiem non possumus(chociaz w tym miescie lepsze byłoby no pasaran).Ludzie którzy mają wpływ na przeszłosc nie powinni uciekać od wpływu na przyszłosć.Zamknięcie się w samej historii,bez wpływu na przyszłosc miasta uwazam za szaleństwo.Jak mogę myśleć o Liegnitz skoro duszę sie od palonych śmieci w kominach,teraz w Legnicy w XXI wieku! Poruszenie kilku niewygodnych tematów spowodowałoby,ze portal musiałby walczyć ze wszystkimi-Od urzędu miasta,konserwatora zabytków,dyrektora Muzeum az po Koscioł Katolicki.Nie wspominam juz o setkach wspolnot mieszkaniowych czy firmach budowlanych bo to inna bajka.Czy portal poruszy kiedyś niewygodne tematy? Czas pokaze...
Cała to moja pseudopublicystyka wynika z miłości do miasta.Zbyt wiele lat patrzyłem na niektore zjawiska z pozycji obserwatora,pozerany wsciekłością z powodu ludzkiej głupoty.Ile przekleństw poszło podczas obserwacji rujnowania miasta.
Czy znajdzie się ktoś kto oczysci to miasto z brudu,przywroci mu dawną nawet nie wielkosc ale normalność? Myśli me są posępne....

Ps.I znowu ,, straciłem 30 minut zycia''.Ciekawym czy ktokolwiek to czyta? Moze ktoś doceni mnie dopiero po śmierci i powie:
Zaiste,było on sprawiedliwy.Co jak co ale ktos wypuscił niezłego dzina z lampy dajac mi mozliwosć pisania postów.A moze moj wątek tez zostanie niedługo usunięty?
Re: Moja własna Liegnitz
06 gru 2012 - 20:32:54
drodzy legniczanie zawsze interesowaly mnie starocie a zegary starej legnicy to cacka niektore na naszych oczach UMIERAJA mamy sloneczny na obiekcie Franciszkanskim od str. Chojnowskiej jeszcze wisi kikut tarczy juz nie ma komu zalezy aby zniknal bez sladu jakas reklama go zasloni ....moze odezwie sie jakis entuzjasta...czrkam AS
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
06 gru 2012 - 21:24:39
Dzisiaj wszyscy dostaję prezenty,wiec ja ofiaruję forum swojej wątpliwej wartości tworczość.Zeby nie popaść w same skrajnosci trzeba by pokazac tez piękno Legnicy i jej plusy.Skorzystam ze zdjęć brata na jakąs tam prezentację.Trochę muzyki:
[www.youtube.com]

1.Akademia Rycerska
2.Fontanna
3.Stary ratusz
Załączniki:
1.JPG (502.1 KB)
otwórz | pobierz
2.JPG (438.8 KB)
otwórz | pobierz
3.JPG (404.5 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
06 gru 2012 - 21:26:56
1.Stary ratusz-wejscie
2.Zamek Piastowski
3.Rynek
Załączniki:
4.JPG (547.3 KB)
otwórz | pobierz
5.JPG (690.5 KB)
otwórz | pobierz
6.JPG (472.7 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
06 gru 2012 - 21:36:05
1.Krzyz na św.Janie
2.Widok na Sw.Jana

Moze jutro zrobię coś wiecej w tym temacie.Wesołych Swiąt! I pamiętajcie Mikołaj to nie grubasek popijący pepsi z usmiechem,tylko człowiek który często oglądał calą nedzę ludzkiego bytu.A za walkę z nią zyje w pamięci do dziś.Dobranoc!
Załączniki:
7.JPG (267.8 KB)
otwórz | pobierz
8.JPG (1.07 MB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
07 gru 2012 - 14:50:25
Do pani ALi-wiem gdzie jeszcze jest fajny zegar słoneczny.Na klasztorze franciszkanów,tym za niebieskim namiotem od stony patyzantów.

Niniejszym zaswiadczam zgon forum liegnitz.pl.Stwierdzam brak odznak życia.Co to ma byc? Ostatni mohikanin? Ostatni samuraj? A moze bronią się jeszcze twierdze Grenady, ale w Grenadzie zaraza? Westerplatte broni się jeszcze? Ostatni przemarsz entów? Moze ktos cos by napisał?

Coz byłoby warte zycie bez muzyki?
[www.youtube.com]

Po co ta partia skrzypiec? ogolnie cała ta płyta jest dobra.Wiecie,ze teksty napisał Jean-Jacques Goldman? Zawsze uwazalem Zydow za genialną rasę.Ile razy ogladam jakiś film machinalnie znajduję wszystkie zydowskie nazwiska.Mają wielkie zdolności bez wątpienia.Ostatnio przyjechali do Legnicy i o zgroza wypunktowali władze miasta! Ciekawym co by było gdyby choc kilku Zydów było w obecnej radzie miasta? albo gdyby poł rady byłoby zydami,niemcami,japonczykami czy norwegami,taka rada fachowców,intelgentów z kwalifikacjami zamiast przypadkowych ludzi? Myślę,ze byłoby o wiele lepiej,oczywiscie polska rada miałaby decydujący głos.Mysle,ze to dobry pomysł-fachowcy zamiast wybrancow publicznosci.
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
07 gru 2012 - 14:52:54
z cyklu bylo mineł
1.komin
2.slady liegnitz na przetop
3.Wyburzenia
Załączniki:
1.jpg (480.7 KB)
otwórz | pobierz
2.JPG (699.2 KB)
otwórz | pobierz
3.JPG (617.4 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
07 gru 2012 - 14:56:38
Zniszczenie tej kamienicy to klasyczny przykład legnickiej głupoty.Byłem tam przed wysiedleniem,widziałem wnętrze kilka miesiecy temu.Przewidziałem kradziez modernistycznego ozdobnika na elewacji i dlatego go utrwaliłem.Ale o tym wszystkim opowiem w następnym odcinku.
Załączniki:
4.JPG (100.1 KB)
otwórz | pobierz
5.JPG (536.8 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
08 gru 2012 - 17:26:30
Zadziwiające,im więcej widzę brzydoty tym większe rodzi się we mnie pragnienie piękna.A na brak brzydoty w tym mieście niestety nie mogę narzekać.Dziwny jest ten ludzki byt-piękny i przeklęty zarazem,wzniosły i nędzny ale dla mnie przede wszystkim niesprawiedliwy.Sam fakt urodzenia jest jakimś gigantyczną niesprawiedliwością-bogaci,biedni,slepi,widzący,głupi,inteligentni,religia,epoka,narodowość,rodzice wszystko to otrzymane w jakimś szalonym rozdaniu kart przez los.Gdzie tu sens? I jeszcze mam wierzyć w wolną wolę.Gdzie tu wolna wola kiedy kazdy z nas jest czescią kilkumiliardowej machiny zwanej ludzkością? Dawno juz zwątpiłem w miłosiernego Boga.Zawsze zastanawiała mnie smierc Jezusa.Patrząc na to racjonalnie to własciwie samobójstwo.I ja mam to rozwazac,płakać i dziękowac za to? Nie widzę sensu cierpienia chocbym chciał,nie widzę!Wzdłuż samej Via Appia przybito do krzyża po powstaniu Spartakusa sześć tysiecy ludzi.A gdzie miliony zamęczonych,zakłutych,spalonych? Gdzie krzyze,krematoria,obozy pracy,łagry ,wojny? Gdzie w tym Boze Miłosierdzie? Gdzie?
Przękleci głupcy zachwycają się światyniami,drogami i zabytkami,Nie widzą morza cierpień,potu,łez i krwi.

A i jeszcze jedno:myślałem kiedyś,ze liegnitz była piękna.Fakt moze i była,ale była to piękno drapiezne.Czy naznaczone pruskim militaryzmem czy faszystowką manią zdobycia świata-jeden pies.Niestety panie ich liebe Liegnitz,polskie bandy pana Kudoweha były wytworem 5-letniej okupacji rodaków pana Kudoweha,czy mu sie to podoba czy nie.A obecnie najwiekszym złem dla nieboszczki Liegnitz są............. tak zgadliscie,ale ja nie powiem bo moj wątek poleci do kosza.
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
08 gru 2012 - 17:50:55
-Czy pan juz do reszty zwariował?
-Chyba tak
-Czy to forum metafizyka.pl,muzyka.eu czy Liegnitz.pl do cholery? Za co panu płacę ?(bluzgi)
-Nie bądzmy bardziej papiescy od papieża.To redakcja ma pisać mądre teksty,ja sobie sam sterem,zeglarzem,okrętem i tak dalej.
-Za dużo tych dygresji,naprawdę za dużo!
-Umiesz pan czytać? moja własna Liegnitz to moja własna.bedzie tu trochę metafizyki,muzyki a jak będe chciał to wrzuce tu zdjecia kwiatów doniczkowych dolnej saksonii.
-Zdajesz sobie sprawę z wątpliwej jakości tej tworczosci?
-Mi tam się podoba,a zresztą nikt przeciez nikogo nie zmusza do czytania.zresztą to forum nie ma poczucia homuru.Co mnie obchodzi ze otto von cośtam mieszkał na cholernejstrasse,wyrabiał jakąs tandetę a po śmierci interes przejęłą zona Luisa?
Albo Henryk Witte kupił sobie frytki u Hopnera? Łał,fascynujące naprawdę.
-Gbur
-to jeszcze nic,najlepsze są zagadki w stylu: ten medal dostał Hans Diertich za jazdę na rowerze bez trzymanki.Czy ktoś wie ile przejechał metrów zanim zderzył się z tramwajem?
-Abderyta
-A zreszta chcecie Liegnitz to macie.Nie mam juz sił sie z wami uzerac !


1.Przepustka Liegnitz-wszystkie władze państwowe i cywilne zobowiazane są do udzielenia wszelkie pomocy Hansowi Klosowi.(zawinałem to z odkrywcy dla dobra rewolucji,pro publico bono)
Załączniki:
przp.jpg (63.8 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
08 gru 2012 - 18:05:09
1.Lustereczko powiedz przecie kto jest najpiękniejszy w świecie? Co,george clooney? Masz szczeście,ze chroni cię immunitet siedmiu lat pecha!
2.Dziewczynka z zapałkami
3.Tworcą tego obrazu jest mityczny gruppenfuhrer Wolf,dobra robota Kloss!Ja wiem,ze pan nie robi tego dla awansu,najlepsze kasztany sa na placu pigalle itp.
Załączniki:
1.JPG (394.1 KB)
otwórz | pobierz
2.JPG (475.5 KB)
otwórz | pobierz
3.JPG (516.5 KB)
otwórz | pobierz
Anonimowy użytkownik
Re: Moja własna Liegnitz
08 gru 2012 - 18:21:40
Sensacja! Sobowtór Hitlera z Liegnitz odnaleziony!Jako pierwsi zamieszczamy wywiad z odkrywcą,panem Krzysztofem zwanym takze,,Swirem"

-Jak dokonał pan tego zdumiewającego odkrycia?
-Nie było to proste ani łatwe ani przyjemne.Uzeranie sie z handlarzami starociami grozi trwałym uszczerbkiem psychicznym.
-Więc po prostu to pan kupił?
-Nie ,do cholery spadło mi to z nieba.
-Jasiu,przestan robic zdjecia,z tego nie będzie pieniedzy.Zegnamy ozięble.
Załączniki:
1.JPG (446.4 KB)
otwórz | pobierz
2.JPG (341.3 KB)
otwórz | pobierz
Re: Moja własna Liegnitz
08 gru 2012 - 19:29:34
Witam wydaje mi się że z piaskowicowych elementów budynku restauracji na wzgórzu zwycięstwa rosjanie pobudowali mur z tyłu szpitala w lasku. Pozdrawiam.
Re: Moja własna Liegnitz
09 gru 2012 - 11:32:34
Dla zainteresowanych załączam zdjęcia, które nieco wyjaśniają temat restauracji Siegeshohe:
Na pierwszym zdjęciu (panorama miasta wyk. z wieży widokowej restauracji), widać wyraźnie, że restauracja stała po tej samej stronie ul Złotoryjskiej co szpital.
Drugie zdjęcie przedstawia panoramę doliny Bobru i pogórza Kaczawskiego. Zdjęcie wykonano z wieży restauracji Siegeshohe.
Na trzecim zdjęciu z roku 1941 nie ma już restauracji, a po prawej stronie drogi (patrząc od str. huty) istnieją już budynki koszar.

Pozdrawiam miłośników portalu Liegnitz
Załączniki:
Widok Legnicy z wieży restauracji Siegeshohe.jpg (138 KB)
otwórz | pobierz
Pocztówka Sigeshohe 1910.jpg (128.7 KB)
otwórz | pobierz
Ul. Złotoryjska 1941r Wjazd od Złotorii.jpg (191.3 KB)
otwórz | pobierz
Re: Moja własna Liegnitz
09 gru 2012 - 21:18:08
Niby jasne a jednak chyba nie,pierwsza fotografia -nie widzę tam wcale szpitala z lewej strony dla mnie to raczej dzisiejsze CKU na ul.Lotniczej,z tego ujęcia to restauracja byłaby raczej w okolicach dzisiejszego ronda a może nawet dalej naprzeciw Legmetu a to chyba raczej nierealne.Szpital powstał w latach 1939-1941.
Chyba raczej wylot Aleji Zwycięstwa i ten dzisiejszy parking to miejsce tej restauracji-to tylko takie moje sugestie być może jestem w błędzie
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]