Bolszewicy znów wracają do Legnicy
Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik
Bolszewicy znów wracają do Legnicy
12 wrz 2013 - 19:58:36
Bolszewicy znów wracają do Legnicy

Dziwne,ze jeszcze nikt nie napisał na ten temat.Jak ćwierkają wróbelki Legnica stanie się od jutra BARDZO
WAŻNYM miejscem.Miejscem pojednania,otwartości polsko-rosyjskiej itp.itd.Co do tego przedziwnego święta mam bardzo mieszane uczucia.Konferencja naukowa-świetnie,filmy,materiały edukacyjne -super.
Nie podoba mi się natomiast próba relatywizacji totalitaryzmu.Nie podoba mi się pompa i sztuczna rozdmuchana patetyczność.Ale jest znacznie gorszego -zespół Leningrad.,,Artyści'' zagrają w najbliższą niedzielę w legnickim parku.Z czym kojarzy mi się słowo Leningrad? Z tragedią mieszkańców w latach 1941-1944.Setki tysiecy ludzi zmarło z głodu,ran i chorób.W tej tragedii miał zresztą duży udział,,legniczanin'' Erich von Manstein-stary,paskudny hitlerowiec.Zaciekawiłem sie wiec o czym rzekomo,,kultowy'' zespół śpiewa?

Piosenka nr 1 ,, Leningrad - Нет, и ещё раз нет''
Cytuję refren:
Ch**,Ch**,Ch** x8

Piosenka nr 2 ,,Turboboy''
Refren:
Turbo-boy,turbo-boy,ch** ze mną,ch** z tobą.

Piosenka nr.3 ,, Leningrad - Ласточка''
,,Przepiękny'' i ,,głęboki '' tekst
Zacytuję tylko zwrotkę:
Ty chcesz miłości ,choć wy***** cię

Powiem tak-jeżeli to jest wysoka rosyjska kultura to chyba nie chcę wiedzieć jak wygląda niska.
Kto jest na tyle szurnięty żeby zaprosić do Legnicy zespół pijackich kloszardów? Wokalistą zespołu
jest Siergiej ,,Sznur'' Szczurow.Żle dobrał pseudonim-powinien nazwać się ,,Szczur'' Jest to bowiem
kultura rynsztokowa,na którą szkoda nawet splunąć.Obrońcy ,,Szczura'' piszą jakim to jest wielkim i niezależnym artystą,który przez wulgarne teksty walczy z dzisiejszą Rosją bla bla bla.Jakie to szczęście ,że
Jacek Kaczmarski nie poszedł tą sciezką wulgarności antyreżimowej..Otrzymalibyśmy bowiem zapewne takie ,,Mury'':
A mury runą ch**.ch** runą w ch**
Jedno jest pewne-bolszewicy wracają.Tym razem nie w taczankach czy czołgach .Wracają znacznie grożniejsi -propagując rozwiązły narkotyko-alkoholowy styl życia.Słyszałem kiedyś od pewnej duchowej persony ,ze kto walczy z bolszewizmem ma wielką zasługę w Niebosach.Bolszewicy bowiem swymi pijackimi wrzaskami i barbarzyństwem zakłócają spokój duszom świętych a i na ziemi zieją zniszczenia niesamowite.Podwójna więc jest to zasługa.Mam wiec nadzieję,ze artykuł ten pomoże mi kiedyś na górze-albo przynajmniej pokaże prawdziwą twarz bolszewickich ,artystów''


Ps.
A z Liegnitz ten artykuł też ma wiele wspólnego.Ludzie którzy nasiąkną rynsztokową kulturą historia Liegnitz się nie zainteresują... Będą zbyt zajęci alkoholem,narkotykami i chorobami wenerycznymi.Ich styl życia zniszczy wiele zabytków i kamienic.Zresztą już powoli niszczy...

Ps.1
Miałem kiedyż dobrego znajomego.Dziś nawet nie wiem czy żyje.Może wegetuje niczym warzywo.Co go zjadło? Narkotyki.Ilu legniczan stoczy się przez Siergieja ,,Szczura'' Sznurowa? Bo dla mnie nawet jedna ofiara to o wiele za dużo.

Ps.2
Jest tyle wspaniałej rosyjskiej i wschodniej kultury.Dostojewski,Czajkowski,folkor.1000 razy bardziej wolałbym od ,,Leningradu'' zobaczyć w Legnicy coś takiego:
[www.youtube.com]
Dlaczego zamiast wyższej kultury dostaję jako legniczanin bolszewicki zespół? Za co?

Ps.3
Nazwa ,,zespołu'' jest idiotyczna.Lenin był zbrodniarzem,równie złym jak Hitler..Jak wyglądałby dziś w Austrii zespół ,,Hitler-land''?Na szczęscie nikt w Austrii nie jest na tyle głupi żeby nazywać zespoły imieninami zbrodniarzy.
Marszałek zapewne przewraca się w grobie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-12 19:59 przez Kosa25.
Re: Bolszewicy znów wracają do Legnicy
12 wrz 2013 - 23:17:47
Skoro jesteś takim wielbicielem rosyjskiej kultury wysokiej, to zostań sobie jutro w domu. Poczytaj Tołstoja, posłuchaj Czajkowskiego, pooglądaj jakiś film Eisensteina. W czym problem?
Re: Bolszewicy znów wracają do Legnicy
13 wrz 2013 - 18:59:08
Solista nie nazywa się Szczurow, ale Sznurow, dlatego "Sznur".
Na podstawie ich piosenek od trzech lat w Teatrze Piosenki we Wrocławiu wystawiany, z dużym powodzeniem, spektakl muzyczny, ale tam pewno nikt nie wie, że może się przez to stoczyć.
Niżej troszkę inna opinia o zespole kloszardów "Leningrad" :

"W twórczości "Leningradu" i ich lidera Siergieja Sznurowa można odnaleźć ducha anarchii, czarny humor i skłonności do operowania radykalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie jego piosenek to niebieskie ptaki, artyści, lumpy, którzy całkiem dobrze czują się na marginesie życia społecznego. To też ludzie odwróceni plecami do polityki, do Putina, współczesnej Rosji. Celebrujący wolność w ramach niczym nie ograniczonej artystycznej anarchii.

Piosenki Sznurowa to z jednej strony przewrotne, dekadenckie teksty , z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. Czuć w niej wpływy wielu gatunków muzycznych, ale w całości składa się ona na niezwykle oryginalny projekt artystyczny. W Rosji "Leningrad" jest niezwykle popularny - jego znaczenie na tamtym rynku można porównać do wpływów Kazika i "Kultu" w Polsce. - Łukasz Czuj, reżyser wrocławskiej realizacji"

A propos Jacka Kaczmarskiego. Kiedyś na koncercie (jest to zresztą na którejś z jego pierwszych, nagrywanych kaset, bodajże "Pijany Poeta") opowiedział dowcip:
Dlaczego w P****** nie ma krzeseł? Żeby ch*** stał!

Troszkie więcej otwartości...
Anonimowy użytkownik
Re: Bolszewicy znów wracają do Legnicy
13 wrz 2013 - 20:42:46
Nie do końca.Kaczmarski nie unikał trudnych stron życia,śpiewał często o biedzie,alkoholu,prostytucji itd.W przeciwieństwie jednak do ,,Szczura'' jego sztuka jest ponadczasowym przesłaniem.Zresztą co według Pana jest lepszą sztuką?
Kaczmarski
,,Łajdacki pomiot,łotrowskie nasienie
Czerpiąc ze spichrza Twoich dóbr wszelakich -
Choć tyle wiemy własnym doświadczeniem:
W nas jest Raj, Piekło - I do obu - szlaki.''
I dla odmiany ,,geniusz'' Szczurowa
Oto taka ch**nia
Oto taka ch**nia
Oto taka chu**nia
Oto taka chu**nia

W lokalnych mieszkańcach mojego osiedla także odnajduję ducha anarchi,czarny humor i zdolność do operowania przemocą
na bogatszych bliżnich.Pijacy,narkomani,lumpy którzy bardzo dobrze odnajdują się na marginesiem życia społecznego,nie mając zamiaru zbrukać sobie nigdy rąk jakąkolwiek pracą.Lokalni Cyganie uznają wprost nieograniczoną wolność przemiotów-własciwie wcale nie są to złodzieje -to po prostu kontynuatorzy szlachetnych rozbójników.Legniccy następcy Robin Hooda i Janosika.
A kończąc wątek-jako Rosjanin w 6,25% chciałbym żeby Rosja była krajem wolnym,otwartym i demokratycznym.Nie mam najmniejszych wątpliwości,ze obecna Rosja jest na baaaaaaardzo dalekiej drodze.I Siergiej ,,Szczur'' im w tym nie pomoże w najmniejszym stopniu.Ciekawe natomiast czemu Młodziez Wszechpolska i kibice nie bojkotują występu ,,artystów''?
Przyniosłoby to o wiele większy pożytek niż wydzieranie się pod teatrem przed naukową konferencją.
Re: Bolszewicy znów wracają do Legnicy
14 wrz 2013 - 01:58:46
A jakąż to pracą Kosa zszargałeś własne łapki??? W ocenianiu innych jesteś mistrz, ale co osiągnąłeś własnym sumptem, poza "literacką" twórczością na tym forum??? Skąd jesteś, co robisz i jaki ośrodek naukowy reprezentujesz (skoro już dostrzegasz walory konferencji naukowych). Krytykując ludzi i szufladkując ich jako "margines, lumpy czy pijaków", mam wrażenie, że jesteś co najmniej osobą pracującą naukowo. Rzecz jasna także abstynentem, miłośnikiem wysokiej kultury i bynajmniej nie żadnym marginesem... Któż ty zaś? Bo gębę masz niewyparzoną...
Wnioskuję, że tajemnicze "25" to liczba twych wiosen. I tu by mi się zgadzało, bo lekko oczytany gówniarz niemający większego pojęcia o życiu może mieć niewyparzoną gębę. Kosa jak rozumiem to jakiś synonim (skoro ma się kojarzyć z ostrością, to raczej nietrafiony zabieg). Tylko co robisz na tym forum? To nie miejsce, z tego co, zaobserwowałem, dla ludzi uprawiających politykę, ale dla miłośników historii. Proponuję inne portale gdzie rzuca się g ó w n e m bez powodu.

Na koniec
Bolszewicy znów wracają... Ciekawy tytuł.
To już kiedyś wrócili? To można cofać się do tyłu? - Problemy z językiem polskim, czyli polonista z ciebie żaden, co zresztą widać po gramatycznej i interpunkcyjnej niechlujności twoich postów.

Mimo wszystko ogłady życzę i więcej szacunku do ludzi. WSZELKICH
Anonimowy użytkownik
Re: Bolszewicy znów wracają do Legnicy
14 wrz 2013 - 13:53:24
Interpunkcyjnie i gramatycznie wypowiedż bardzo ładna.Niestety bez większego sensu.Kuleje znajomość lokalnej historii.Bolszewicy byli w Legnicy w 1241 i 1945.Czym różniła się mongolska horda z XIII wieku od azjatyckich oddziałow Armii Czerwonej z 1945 ? Prawie niczym.Wschodnia,barbarzyńska dzicz.Paląca,rabująca i gwałcąca.
A co do lokalnego legnickiego bandytyzmu-tak,wiem,ze złodziej w Polsce zawsze musi być na prawie.Znam przypadki w którym napadnięty uszkodził dość mocno bandytę i musiał się z tego tłumaczyć po sądach.Niestety panie Frank,mi bardziej podoba się amerykański system sprawiedliwości w którym bandytę znalezionego we własnym mieszkaniu można poczęstować ołowiem.
Jeśli chce się pan modlić do Cyganów,paserów i narkomanów proszę bardzo.Ja uważam ich za społecznych pasożytów,którzy są kotwicą miejskiego budżetu.Pomoc społeczna w wielu przypadkach nie idzie wcale na jedzenie,opłaty stałe czy leki -przypuszczam,ze większosć tych pieniędzy zostaje przepita badż przećpana.Zresztą z moich 20-letnich obserwacji wynika,ze to nie uczciwi ludzie robią krzywdę złym ludziom -jest dokładnie na odwrót.Jeden pijak podlewający codziennie bramę kamienicy moczem robi niepowetowaną szkodę reszcie mieszkańców.Łapiesz to hombre czy mam mówić prostszym językiem? Jestem konserwatywnym socjalistą a nie jakimś cholernym pisarzem czy literatą.Oni bez wątpienia ubraliby w ładniejsze słowa legnicki brud,dziurawe drogi i sypiące się rudery.Chcesz pan prywatnie stawiać kapliczki bandziorom -proszę bardzo.A co to ma do historii miasta? Chciałem zrobić wątek-Smierć Kartuz.I odkryłem że przyczyną powolnego zgonu jest nie tylko zła polityka i czynniki wyższe.Gwożdzie do trumny wbijają mocno sami mieszkańcy.A raczej pewna ich część,która nie stosuje się do najprostszych zasad miejskiego życia.Ci ludzie nie rozumieją hipokratesowskiego ,,Primum non nocere'' Niech nie pracują,niech piją ale do diabła niech nie szkodzą! Ja,jako obywatel Legnicy nie czuję się bezpieczny na ulicach miasta.Jest to sytuacja nienormalna,którą ktoś powiniem zmienić jak najszybciej.I naprawdę lata mi to czy zrobi to Partia Zielona,Czarna czy Czerwona.Natomiast widzę,ze lokalne menty zawsze znajdą obronców.Znasz pan historię CZŁOWIEKA który nazywał się Giovanni Falcone? Podjął bezkompomisową walkę z włoską przestępczością.Za swoje zasługi ,,w nagrodę'' wyleciał w powietrze razem ze swoją żoną i towarzyszącymi policjantami.I za całym szacunkiem ,proszę mi nie pierdolić o apoteozie bandytyzmu i złodziejstwa.Równie szkodliwe jak bandytyzm jest głębokie zakorzenienie cichego przyzwolenia.Zamykać i łapać bandytów a nie modlić się do nich-to jest moja filiozfia,której nie zmienia nawet 10.000 nawiedzonych panów Franków.
Mimo wszystko życzę,ze w razie kiedy stanie pan przed przykładami bandytyzmu przejrzy pan na oczy.Życzę więcej nieszacunku dla zła i bolszewictwa. I wybacz szarość mego tekstu,panie Wielka Kultura.
Re: Bolszewicy znów wracają do Legnicy
14 wrz 2013 - 14:19:19
Kosa25 Napisał(a):
"Bolszewicy byli w Legnicy w 1241 i 1945."

Cierpisz na tak poważne aberracje umysłu, że nikt poważny nie będzie podejmował polemiki z tobą. Obiektywiz hejtera z onetu, zacietrzewienie chłopca z Młodzieży Wszechpolskiej, wiedza na poziomie przedgimnazjalnym.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-14 14:22 przez septemberlicht.
Re: Bolszewicy znów wracają do Legnicy
14 wrz 2013 - 14:43:59
Chciałbym trochę obniżyć temperaturę dyskusji z Kosą w roli głównej. Byłem przed chwilą w parku obejrzeć sprzęt jaki się tam pojawił w związku z planowaną rekonstrukcją. Miałem nadzieję zobaczyć czołg Panther, który jest dużym unikatem. Niestety jest to replika (prawdopodobnie na bazie T54 lub T55). We wszystkich zapowiedziach imprezy mówiono o czołgu a nie o replice czołgu. To tak jak w starych dowcipach o radiu Erewań. Tfu... wszystko dziś się kojarzy z rosjanami ;-)))
P.S. Na szczęście T34 jest oryginalny, choć to żaden rarytas. Impreza jednak zapowiada się bardzo ciekawie. Bądźmy tam o 15.00
Re: Bolszewicy znów wracają do Legnicy
15 wrz 2013 - 13:26:48
Witam
Wrzucam zdjęcia z Inscenizacji bitwy o Liegnitz, też spodziewałem się oryginału Panthery ale coż.., dowiedziałem się też że VW Kübelwagen nie jest w całości oryginalny, ale i tak uważam żę wczorajsza inscenizacja była ciekawa.

Dziękujemy grupom w pokazach inscenizacji: Grupie Rekonstrukcji Historycznej FESTUNG BRESLAU, Wielkopolskiej Grupie Inscenizacyjnej oraz innym którzy przyczynili się do zorganizowania tego pokazu.

Fotogaleria z inscenizacji bitwy o Liegnitz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-15 13:38 przez AxelPun.
Re: Bolszewicy znów wracają do Legnicy
15 wrz 2013 - 14:49:59
Dzięki Paweł za super foty :)
Re: Bolszewicy znów wracają do Legnicy
15 wrz 2013 - 17:47:59
re. AxelPun

Wielkie dzięki za tak bogatą i szczegółową fotorelację z tej historycznej, bardzo ciekawej inscenizacji.
Tylko szkoda, że media krajowe liczące na zadymę w Legnicy tak szczątkowo potraktowały te trzydniowe obchody.
Jest niby kanał TVP Kultura ale tam za pieniądze z abonamentu wolą pokazywać tylko to co się dzieje w Warszawie i innych niby ośrodkach kultury kraju. Minął jednak ten czas, że na "prowincji" nic ciekawego dziać się nie może!

... relacja w TVN 24 z inscenizacji w legnickim parku :

[www.tvn24.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-05 23:54 przez mirek_legnica.
Re: Bolszewicy znów wracają do Legnicy
15 wrz 2013 - 17:59:41
Do Kosy25

Chłopcze, nie odpowiedziałeś na moje zasadnicze pytanie. Któż ty jest? Etatowy pracownik tego portalu??? Raczej chyba nie, choć sporo czasu poświęcasz swej portalowej "twórczości"... Na miejscu właściciela tego przybytku już dawno bym cię stąd wyrzucił, bo uprawiasz tu g n o j k u działalność głównie kontrrewolucyjną, choć przyznam, że czasem potrafisz też wypowiedzieć się w sposób merytoryczny (baaaardzo rzadko), a nawet zamieścić jakieś zdjęcie, co wymaga już umiejętności wyższych.

Wracając do mojego pytania... Jako jedna z forumowych gwiazd nie powinieneś mieć chyba nic do ukrycia. Że pisać co nieco umiesz, choć niechlujnie, to widzę, ale skoro w sposób tak odważny obrażasz ludzi (często wymieniając ich z imienia i nazwiska), to powinieneś też potrafić podpisać się imieniem i nazwiskiem pod swymi żałosnymi wypocinami.

Co do dyskusji merytorycznej, nie zamierzam się z tobą w nią wdawać, bo uważam, że jest to całkowicie pozbawione sensu. Schodzenie do poziomu idioty wymagałoby ode mnie rozmowy na takowym szczeblu, a to już dla mnie zbyt trudne. Wybacz, koso 25-letnia, z dwudziestoletnim doświadczeniem życiowym, jak to sam wskazałeś w swym polemicznym wobec mego, acz w większości bełkotliwym poście a propo's bolszewików z 1241 roku. Teraz pewnie będziesz miał mniej czasu na pisanie, bo policja zaczęła łapać wszechpolaków, ale trudno... Jakoś to przeżyję.
Re: Bolszewicy znów wracają do Legnicy
15 wrz 2013 - 18:15:55
O ile widzę panie franek, pan też się nie podpisał...
Re: Bolszewicy znów wracają do Legnicy
15 wrz 2013 - 19:33:55
Zgadza się, jednak ja nie uprawiam na tym portalu własnego bloga, przesiąkniętego nienawiścią pod adresem konkretnych ludzi. Uważam, że ujawnienie mojej tożsamości nie jest niezbędne do tego, by napiętnować niewłaściwe - delikatnie mówiąc - zachowanie forumowicza Kosy25. Dziwi mnie także przyzwolenie portalu na tego typu działalność. Treści postów tegoż wybitnego hejtera w przeważającej większości nie mają nic wspólnego z tematyką portalu. Nie mają nic wspólnego z tematyką czegokolwiek. Są mało logiczne, bełkotliwe, kipiące nienawiścią do osób mających poglądy inne niż autor, który przecież ma monopol na rację i kropka...

Dzięki ludziom o odmiennych właśnie od autora poglądach żyjemy w wolnym kraju, w którym każdy oszołom może gadać co tylko mu ślina na język przyniesienie. Nie rozumiem tylko, dlaczego on i jemu podobni swoim istnieniem psują miejsca takie jak to. Niechaj szanowny Kosa25 - zakochany w sobie człowiek na temat historii wiedzący zapewne więcej, niż wszyscy historycy świata razem wzięci, założy sobie prywatny blog pt. "Kosa - urzekła mnie moja wielka wybitna historia" i tam się produkuje. Na tym forum, z tego co zauważyłem psuje krew nie tylko moją, ale wielu innych osób, a admin już nie raz zwracał mu uwagę, a nawet usuwał posty. Ciekaw jestem, jak duża jest cierpliwość admina i jak daleko potrafi być tolerancyjny wobec działalności kosy - który zresztą nie raz już walił w sam portal...
Re: Bolszewicy znów wracają do Legnicy
05 pa 2013 - 22:40:10
Ciekawy artykuł nt. " 20 lat po..." z tygodnika Przegląd, link poniżej:

[www.przeglad-tygodnik.pl]

... oraz wspomnienia z 2012 r., naocznego uczestnika tamtych lat - bardzo ciekawe P O L E C A M :

[pisarze.pl]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-05 23:51 przez mirek_legnica.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]