moze dawni pracownicy gazowni cos wiedza
Wysłane przez SojaAla 
moze dawni pracownicy gazowni cos wiedza
25 lis 2012 - 21:34:43
mam prosbe moze wasze babcie pamietaja stare zegary legnicy czy bylo wiecej slonecznych niz 2 brama glogowska ,budynek franciszkanow chojnowska czy na dzisiejszej kurii biskupiej byl zegar czy ktos ma material jak wygladal zegar kiedys na dzisiejszym cku jaki byl na zajezdni tramwajawej na wroclawskiej prosze o wiadomosci pozdrawiam milosnikow legnicy AS
Anonimowy użytkownik
Re: moze dawni pracownicy gazowni cos wiedza
26 lis 2012 - 10:47:14
Przyjacielu,przyjaciółko(strzelam na drugą opcję) obawiam,sie ze niewiele mogę pomoc.Na pewno zegar słoneczny miesci sie gdzies w osiedlu Ludwikowo:
[commons.wikimedia.org]

Zegar na cku i na kurii-to co jest na hydralu:
[dolny-slask.org.pl]
[dolny-slask.org.pl]

I to niestety na tyle
Re: moze dawni pracownicy gazowni cos wiedza
26 lis 2012 - 19:29:32
Kiedy przyjechałem do Legnicy ,a było to w 1977 r zostałem skierowany na staż do Ludwikowa (na ul.Jaworzyńskiej tuż przed Kaczawą skręt do gospodarstwa-jadąc od miasta w kierunku Jawora)
Doskonale pamiętam ten zegar, często go oglądałem był naprawde nie tylko piękny ale i nawet dosyć dokładny.Byłem tam przed paroma laty jeszcze był chociaż w nieco opłakanym stanie, a czy jeszcze jest -nie wiem ale sprawdzę to przy najbliższej okazji,mam w planie taki rowerowy wypad w tamte strony.
I tak na koniec ,to żadne osiedle Ludwikowo ,tylko małe gospodarstwo kiedyś za PRL-u siedziba PGR i
zakład Rolny Ludwikowo obecnie chyba Agencja Nieruchomośći Rolnych czy jakoś tak ,w kaźdym bądź razie bardzo łatwo trafić bo bardzo blisko.
Zegar chyba był na stołówce a pałacyk też był piękny.
Re: moze dawni pracownicy gazowni cos wiedza
29 lis 2012 - 12:28:14
Witam.Pamiętam zegar słoneczny na budynku przy ulicy Szkolnej,w którym była sala gimnastyczna Technikum ekonomicznego. Pozdrawiam.

boguslawmakowski
Re: moze dawni pracownicy gazowni cos wiedza
10 gru 2012 - 09:35:38
serdeczne dzieki za wiadomosc mam prosbe jak bedziesz na kolejnej wycieczce moze w rejonie dawnych koszar rosyj. popatrz po obiektach np. na budynku przy ul.lwowskiej jest piekny zegar ico najmilsze odnowiony piekne zlote cudo pozdrawiam
Re: moze dawni pracownicy gazowni cos wiedza
10 gru 2012 - 09:42:43
bede szukac tego zegara nie trafilam do tej pory na taka wiadomosc wielkie dzieki ,za szkolna, pozdrawiam
Re: moze dawni pracownicy gazowni cos wiedza
21 gru 2012 - 14:03:22
do Ludwikowa jeszcze nie dotarlam a zegar ze szkolnej juz mam cykniety teraz poszukam jego historie dalej z nadzieja czekam na wiadomosc o pieknym zegarze na Scinawskiej naprzeciwko ALDI na gazowni pozdrawiam LEGNICZAN zycze wesolych swiat i DOBREGO 2013 ROKU ,aby Wasze marzenia sie spelnily AS
Re: moze dawni pracownicy gazowni cos wiedza
06 sty 2013 - 19:38:58
dalej trapi mnie niewiedza o zegarze na obiekcie gazowni , takie milczace cacko , juz widac na znak czasu , a moze ktos by mogl ozywic go , wiem dzielnica poza centrum ,ale to nasza historia .czekam na wiadomosc AS
Re: moze dawni pracownicy gazowni cos wiedza
10 sty 2013 - 22:05:24
Zegar na gazowni a właściwie na wierzy wodnej pokazywał najprawdopodobniej poziom wody w zbiornikach po prostu był poziomowskazem
Re: moze dawni pracownicy gazowni cos wiedza
10 sty 2013 - 22:59:25
co do gazowni to mogę dodać, że jest to wieża amoniakalna, którą zbudowano w latach 1916/17. z tego co wiem obecni jej własciciele nie posiadają praktycznie żadnej dokumentacji na jej temat
Re: moze dawni pracownicy gazowni cos wiedza
01 mar 2013 - 21:05:17
dzieki za inf. musze sie troche sie doksztalcic , nie mam pojecia co to jest wieza amoniakalna , a co do roznych dokumentacji ,to jest problem , nie zadbano kiedys o to ,ale to nas dzisiaj dopinguje do szukania . serdeczne dzieki AS
Re: moze dawni pracownicy gazowni cos wiedza
24 sie 2013 - 16:28:19
Dzieki za wpisy , w sprawie zegarow bedziemy kontaktowac sie na " zegary mojej i przodkow Legnicy " , niech bedzie i tu porzadek AS
Re: moze dawni pracownicy gazowni cos wiedza
06 cze 2014 - 18:35:33
jeden zegar sloneczny byl w parku nie daleko basenow
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]