Programy historyczne o Legnicy
Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik
Programy historyczne o Legnicy
09 lip 2013 - 10:44:24
Obywatele! Pomyślałem sobie,ze skoro istnieje bibliografia
przydałby się także zbiór filmów o Legnicy.Oczywiscie historycznych albo popularyzatorskich.Wszystko w jednym miejscu,bez diaspory.Nic bowiem nie przemawia tak do wyobraźni jak ruchomy obraz.A więc:

Genialne wspomnienia legnickich Żydów:
[www.tvp.pl]

Wspomnienia pana Jurgena Gretschela,legniczaniana(łączone z innymi wspomnieniami):
[www.tvp.pl]

Chyba pierwszy film o Legnicy.Błąd w opisie-powinno być Legnica 1945,1946,1947-bo to zlepek z różnych lat.
[www.youtube.com]

Film o produkcji pianin z 1949:
[www.repozytorium.fn.org.pl]

Jak w Legnicy traktory naprawiano(bez dzwięku)
[www.repozytorium.fn.org.pl]

Legnica w 1945 roku(0,32-0,45 minuty filmu)
[www.repozytorium.fn.org.pl]

Wielka Legnica.Miejsce z historią:
[vod.tvp.pl]

Legnica 16 lat po wojnie:
[www.kronikarp.pl]

Miłego oglądania!

Jest też trochę filmów o wojskach radzieckich ale nie chce mi się ich szukać.Jest też program Kowalski i nieuk Schmidt,nie wrzucam go z powodu ignorancji historycznej niemieckiego prowadzącego.Nie rozumie on lokalnej historii i wygaduje jakiś manipulacje.Za co on dostaje pieniądze-i to nasze publiczne?To jakiś skandal.

(Może ktoś zna jeszcze jakieś filmy? Im więcej tym lepiej)

Ps.
Znów straciłem godzinę życia.Zauważyłem ,że nie mogę nic napisać bez popadania w nieznośnie moralizatorski ton.Gdybym zaczął Was denerwować dajcie znać.Nie chcę zachowywać się jak legnickie dziennikarskie ,,święte krowy'' którym wydaje się,że co najmniej ratują świat swoimi głupimi artykułami .
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]