Legnica wczoraj i dziś
Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik
Legnica wczoraj i dziś
15 mar 2012 - 11:49:24
Witam! Proponuję w galerii umieścić wątek Legnica wczoraj i dziś.Przedwojenna pocztówka zestawiona z wspołczesnym zdjęciem danego obiektu.Co prawda istnieje taki temat na legnickim dziale skyscrapercity:
[www.skyscrapercity.com] ale zdjęcia wygasają tam szybko z niektórych serwerów.
gf1
Re: Legnica wczoraj i dziś
15 mar 2012 - 12:38:22
Witam,przesyłam fotę dla Bartka Rodaka od Grześka.
Załączniki:
67386.jpg (74.9 KB)
otwórz | pobierz
Re: Legnica wczoraj i dziś
16 mar 2012 - 00:42:33
Dzięki, dzięki. Ciekawe i rzadkie ujęcie.
Re: Legnica wczoraj i dziś
17 mar 2012 - 20:28:28
Re;Kosa25 pomysl jest dobry tylko dział trochę nie na temat.moim zdaniem kiepski pomysl umieszczac cos takiego w ogloszeniach i wnioskach.
Re: Legnica wczoraj i dziś
29 gru 2012 - 11:41:52
dobreg 2013 roku ,,Legnico wczoraj i dzis,,/ szczegolnie Ta wczoraj bo znikasz , a ta dzis nie bardzo ja ratuje / mimo wszystko zycze Legniczanom dobrego roku ,,,,,,aszczegolnie pasjonatom ,za kazda cene AS
Anonimowy użytkownik
Re: Legnica wczoraj i dziś
29 gru 2012 - 14:11:14
Bardzo mądre słowa.Przypomina mi się pewna scena z filmu Troja:
otóż Achilles walczący głownie o sławę wyprzedza wraz z swoimi ludźmi okręty greków i pierwszy dobija do brzegu.Trojanscy strzelcy masakrują Myrmidonów dopoki ci nie tworzą tzw,,Zólwia'' z tarcz.Następnie rozpraszają się i walczą z przeważajacymi Trojanami.Widząc to Ajaks,jeden z greckich dowódców mruczy:
Popatrzcie na niego!Sam chce zdobyć brzeg! Po czym podchodzi do ospałego wioślarza,wyrzuca go i zajmuje jego miejsce krzycząc:
Wiosłować leniwe dziwki!Grecy giną!Wiosłować!
(Bardzo przepraszam za wulgaryzm,ale bez niego zdanie jest martwe)
A co to ma wspólnego z Liegnitz? Otóż ginące zabytki to Myrmidonowie.Walczą równie bohatersko z innym wrogiem:z pogodą,ludzką głupotą,zaniedbaniem,nie proszą pomocy ale na nią czekają.Wiadomo,flota grecka w końcu wyląduje i zniszczy trojan.Pytanie tylko czy przeżyje któryś z Myrmidonów? I czy my nie spuścimy oczu pod spojrzeniem Ajaksa?
Wszystkiego najlepszego wszystkim miłośnikom Legnicy-niezależnie od rasy,religii,przekonań politycznych czy statusu majątkowego!
Re: Legnica wczoraj i dziś
12 sty 2013 - 22:52:47
Witam wtrące się trochę ,może to pomorze coś komuś sie dowiedzieć o Liegnitz ,w naszym mieście ,jesta jeden jegomość co moim zdaniem wiedzę posiada o naszym mieśćie .Jegomość nazywa sie Edward Wiśniewski jest przewodnikiem w PTTK w Rynku miałem okazje posłuchać jego dosyć cieekawych wątków o naszym mieśćie jakim było kiedyś .Osobiście jestem również ,fanem naszego miasta i systematycznie obserwuję, co tu kto ma ciekawego do zaprezentowania .W swojej prywatnej kolekcji posiadam przesło 600 kart pocztowych nie są to żadne skany i posiadanie ich sprawia mi ogromną satysfakcje .Nadal się systematycznie tutaj zaglądał za ciekawośtkami o ,których moja wiedza o Liegnitz (NASZYM MIEŚCIE ) się wzbogaci.Pozdrwaim enojot
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]