Przedwojennej Legnicy już nie ma. Tu odbudowujemy ją wirtualnie. Chodzimy jej ulicami, poznajemy ludzi, ich codzienność, pracę i pasje. Bez polityki, bez uprzedzeń. Z miłości do miasta.

 
   
 
   


Szukaj w serwisie
Sprawdź nazwę ulicy
 
 


Fundacja Historyczna Liegnitz.pl

o Fundacji

Kategorie

Historia miasta
Katalog firm
Miejsca
Legniczanie
Galeria
Źródła

Nasz serwis

geneza regulamin pliki cookie (nowe zasady) mapa serwisu kontakt
« strona główna

Aktualności na forum

18.11.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Całą serię zdjęć legnickiego cmentarza wykonaną przez Krafta znajdziemy pod...

17.11.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Henry Kraft to mało znana nam postać naszego miasta. Człowiek wykształcony...

18.10.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Przykładowy grób na cmentarzu leśnym .Nasadzenia komunalne. Główny ogrodnik...

Zaloguj się do forum:

login:
hasło:

lub załóż konto


Nasi przyjaciele

 

Zur Friedeneiche / Zur Deutschen Eiche / Zur Eiche

Na rogu Gustav-Adolf-Straße (obecna ul. S.Czarnieckiego) i Fedstraße (ul. I.Daszyńskiego) od ok. 1910 r. rozpoczęła działalność gospoda Zur Friedeneiche. Właścicielem kamienicy była firma Dreschler & Unverricht, natomiast lokal gastronomiczny (później pod nazwą Zur Deutschen Eiche) prowadził Artur Kibert. Po I wojnie światowej znajdował się on już w rękach rzeźnika Augusta Deichela i nosił nazwę Gasthof zur Eiche (Gospoda pod Dębem). W drugiej połowie lat 20. XX w. gospoda należała do firmy Gebrüder Hirsch (należąca do braci Eugena i Moritza Hirsch) specjalizującej się w handlu piwem.

Budynek przy dawnej Gustav-Adolf-Straße 5, w którym między innymi funkcjonowała gospoda Zur Deutschen Eiche już nie istnieje.

Nieistniejący budynek gospody Zur Deutschen Eiche przy Gustav-Adolf-Straße (obecna ul. Czarnieckiego). Karta pocztowa z 1913 r. ze zbioru K.Makowca
« poprzedni następny »
 
   
   
   

 

   
  decor handcrafted by egocentryk.org  
   


    Serwis:     « strona główna    geneza     regulamin     pliki cookie (nowe zasady)     mapa serwisu     kontakt         |      Fundacja:     « strona główna    o Fundacji         |     flag DE

© Fundacja Historyczna Liegnitz.pl, 2011-2014. Wszelkie prawa autorskie zarówno do serwisu, jak i prezentowanych materiałów są zastrzeżone.